Sosyal Medya

Ekonomi

Prof. Dr. Hakan Kara ile Söyleşi; Kredi genişlemesi dolar/TL’yi nasıl etkiliyor? MB hangi adımları atıyor?

Merkez Bankası eski baş ekonomisti, iktisatçı Prof. Dr. Hakan Kara, kredi genişlemesinin ekonomik sonuçlarını ve ekonomi yönetiminin hamlelerini konuştu.

Kredi genişlemesi dolar/TL’yi nasıl etkiliyor? MB hangi adımları atıyor?

Merkez Bankası eski baş ekonomisti, iktisatçı Prof. Dr. Hakan Kara, kredi genişlemesinin ekonomik sonuçlarını ve ekonomi yönetiminin hamlelerini konuştu.

Son aylarda yaşanan kredi genişlemesinin ekonomik büyüme ve TL’deki değer kaybı üzerindeki etkisi nedir?

Bu süreçte ekonomi yönetimi, Merkez Bankası ve BDDK koordineli bir şekilde hareket etti mi? Dünyada likidite bolluğu yaşanıyor ve önümüzdeki dönemde bu durumun devam etmesi bekleniyor. Bu süreçte neden Türkiye’ye sermaye girişi olmuyor?

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

  • ‘Otobüs Yerine Uçağı Seçtik’

    Küresel ölçekte pandemi olarak ilan edilen Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) sadece sağlık sektörünü değil birçok alanı ciddi biçimde etkilenmeye devam ediyor. Bu alanların başında ise virüsün yayılmasını yavaşlatmak için uygulanan kısıtlamaları en derinden hisseden ‘Turizm’ geliyor.

  • DEİK, Erdoğan’a dış ekonomik ilişkilerin yol haritasını sundu…

    Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bir araya geldi...

  • ‘Evden çıkamadık… Yılbaşında en çok beyaz et tükettik’

    Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında bulaş riskini azaltmak için Türkiye genelinde uygulanan 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması, market satışlarını artırdı. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgün, yerel zincirlerin satışlarını yılbaşı haftasında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 40 artırdığını söyledi.

Benzer Haberler