Sosyal Medya

Ekonomi

FÖŞ UYARDI: Siyasette Gerginlik Ekonomik Buhranı Derinleştirir!

Bu çok kaygan zeminde, AKP hatalarından ders alıp köklü bir politika değişikliğine gitmek yerine özgür basını ve muhalefeti sindirirerek çekirdek seçmen tabanını konsolide etme, ve halkın ekonomik sıkıntıları tartışmasını engelleme stratejisi uyguluyor. Bu çaba işdünyası ve tüketiciler arasında güven bunalımı yaratır.

 

Türkiye’de ekonominin toparlanacağına dair umutlar gittikçe köreliyor. Son günlerde artan vaka sayıları Covid-19’da ikinci dalga ihtimalini yükseltirken, hükümet mecburen tüm kısıtlamaları kaldırıyor. Hükümetin amacı bir miktar halk sağlığı riski alarak, ekonomide hızlı büyüme patikasına erişmek. Çünkü anketlerde AKP-MHP eriyor. İşsizlik artarken, istihdam da çok hızla geriliyor. Ek olarak, Türkiye’de sonu her yerde, her zaman borç kriziyle sonlanan bir kredi furyası başlatıldı.  Özetle, büyüme uğruna ekonomide finansal istikrar, enflasyon ve cari açık göz ardı ediliyor. Bu çok kaygan zeminde, AKP hatalarından ders alıp köklü bir politika değişikliğine gitmek yerine özgür basını ve muhalefeti sindirirerek çekirdek seçmen tabanını konsolide etme, ve halkın ekonomik sıkıntıları tartışmasını engelleme stratejisi uyguluyor. Bu çaba işdünyası ve tüketiciler arasında güven bunalımı yaratır. Döviz krizinden zor-bela kurtulduk, sırada güven krizi mi var?

 

DUYURU:  Değerli Dostlarım, ParaAnaliz’in yeni bir hizmetini tanıtmak istiyorum. Artık ekonomi finans-eğitimi, haberleri ve kitapları ile ilgili aradığınız her şeyi tek bir adreste sunuyoruz. Lütfen kardeş sitemizi bir ziyaret edin.

 

Hoşgeldiniz

 

If you want to watch and listen to our videos in English, please click the link below:

https://www.youtube.com/channel/UCKpF…

 

Facebook hesabımızı ziyaret etmek için Linke: https://www.facebook.com/atillayesilada/ tıklayabilirsiniz.

Instagram hesabından takip etmek için Linke: https://www.instagram.com/atillayesil… tıklayabilirsiniz.

Atilla Yeşilada’nın kurumsal sitesi için  http://www.atillayesilada.com tıklayabilirsiniz

Kanal sponsorluğu ve reklamlar için business@contentcommercialization.com ‘a mail gönderebilirsiniz.

 

ABD: Ekonomik risklerin merkezi oldu!

 

Bu Ekonomi Politikası Değil, Hoşaf

 

2023 seçimleri kimlerin elinde? Gezici Araştırma, son ankette Z Kuşağının nabzını tuttu…

 

Son seçim Anketi Yayınlandı! Ak Parti’de düşüş sürüyor, kararsızlar MHP’yi geçiyor…

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler