Sosyal Medya

Ekonomi

FÖŞ sordu:  Salgından Ders Almadık, Sonumuz Ekonomik Kriz mi Olacak?

Dünya Ağustos’tan itibaren yılın ikinci durgunluğunu yaşayacak. Riskten kaçış Türkiye gibi Gelişmekte Olan Ülkeler’in para ve maliye politikasında manevra alanını daraltarak, ekonomik hasarın telafisini güçleştirecek.  Bizde hergün düzenli olarak azalan korona vakaları inandırıcı değil....

&t=229s

Korona salgını ikinci dalga yapıyor. ABD’de Perşembe günü vaka sayısı 60 bini aşarken, Avustralya, Asya hatta Sırbistan’da bile vakalarda artış rapor edildi. Hastalığa kesin koruma sağlayacak bir aşı yok, yarın eczanelere sunulsa dahi, asıl ihtiyacı olan Hindistan, Latin  Amerika ve Afrika gibi yörelere dağıtılıp salgının önünü kesmesi 2021 sonunu bulur. Devletler artık sokağa çıkma yasağı ilan etmeye de cesaret edemiyorlar, çünkü ekonomik maliyeti çok ağır. Vaka sayılarında artış bir kısım vatandaşın gönüllü olarak evine kapanarak tüketimi azaltması sonucunu getiriyor. Temmuz başından bu yana  piyasaların da korku işaretleri sergilediğini görüyorum.

Dünya Ağustos’tan itibaren yılın ikinci durgunluğunu yaşayacak. Riskten kaçış Türkiye gibi Gelişmekte Olan Ülkeler’in para ve maliye politikasında manevra alanını daraltarak, ekonomik hasarın telafisini güçleştirecek.  Bizde hergün düzenli olarak azalan korona vakaları inandırıcı değil. Temmuz ortasında ikinci dalga patlak verecek. Bütçede artık işsizlere ödeme yapacak kaynak da kalmadı. Tek çare TCMB’nin daha fazla para basması. Bu durımda  enflasyon ve ödemeler dengesi finansmanında çok çetin bir dönem bizi bekliyor. “İhtar ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir”. İnsanlık salgından ders almadı, bedelini ekonomik krizle mi ödeyecek?

 

 

If you want to watch and listen to our videos in English, please click the link below:

https://www.youtube.com/channel/UCKpF…

 

Facebook hesabımızı ziyaret etmek için Linke: https://www.facebook.com/atillayesilada/ tıklayabilirsiniz.

Instagram hesabından takip etmek için Linke: https://www.instagram.com/atillayesil… tıklayabilirsiniz.

Para Analiz sayfasını ziyaret etmek için Linke: https://www.paraanaliz.com/ tıklayabilirsiniz.

Atilla Yeşilada’nın kurumsal sitesi için  http://www.atillayesilada.com tıklayabilirsiniz

Kanal sponsorluğu ve reklamlar için business@contentcommercialization.com ‘a mail gönderebilirsiniz.

 

 

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler