Sosyal Medya

Ekonomi

FÖŞ anlattı: Temmuz: Ekonomilerde Umutların Tükendiği Ay

Üzülerek söylüyorum, Temmuz’da bu umutların suya düştüğünü göreceğiz. Üç sebep saydım:  Artan vaka sayısı dünya ve Türkiye’de özel tüketimi frenleyecek. İkinci risk Biden’ın başkanlık yarışında Trump’ı yenmesi. “Niye piyasalar ve ekonomi için kötü?” diye sorabilirsiniz....

&t=8s

 

Pazar günü dünya çok acıklı bir milada şahit oldu. Covid-19 vakaları 10 milyonu, ölü sayısı ise 500 bini aştı. Yatırımcılar ve ekonomistler insan davranışlarını anlamadan, “vaka sayısı önemsiz, yeter ki ekonomiler yine kapanmasın” diyorlar. Riskli varlıklrda coşkunun süreceği, çünkü Fed, AMB ve BoJ’in sürekli basacağı artık bir inanç olmanın ötesine geçip, Yeni Bir din Oldu. Ekonomistlerin bir kısmı da “V” şeklinde toparlanmaya kafayı taktılar. Üzülerek söylüyorum, Temmuz’da bu umutların suya düştüğünü göreceğiz. Üç sebep saydım:  Artan vaka sayısı dünya ve Türkiye’de özel tüketimi frenleyecek. İkinci risk Biden’ın başkanlık yarışında Trump’ı yenmesi. “Niye piyasalar ve ekonomi için kötü?” diye sorabilirsiniz. Cevabı bu videoda. Türkiye’de ise turizm sezonunun ölü doğduğunu, TCMB’in sürekli bastığı paranın da önce borsa ve konutta, sonra da dövizde balon yarattığını göreceğiz.

 

 

Yeni sitemizi ziyaret edin, sizin için  okunması şart ekonomi-finans eserlerini derledik, tanınan ve sevilen akademisyenlerden sanal eğitim programları da sitemizde.

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler