Sosyal Medya

Ekonomi

Bülent Arınç bile Berat Albayrak’a inanmadı

Bülent Arınç, "Ekonomide sıkıntı yok, bu psikolojik" diyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a "Ekonomide sıkıntılar mutlaka var. Hatta bakanımız ekonomide sıkıntı yok, bu psikolojik dediği zaman hem kendisine itiraz ettim" diye konuştu....

Bülent Arınç bile Berat Albayrak’a inanmadı

Değerli Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak Trump’dan sonra en sık tweet atan siaysetçi ödülüne layık görülebilir, bu konuda imza kampanyası başlattık. Sayın Albayrak, açıklanan her ekonomik veriden sonra (tabii veri iyimser yöndeyse)  ekonomide toparlanmayı öven ve zafere yakın olduğumuzu bize hatırlatan tweetler atarak topluma psikolojik destek ve moral dopingi aşılama görevini de bizzat üstlendi.

Maalesef, halk ekonomide bu masalsı iyileşmeyi cebinde hissedemeyince bir güven kaybı hasıl oluyor. Acaba, sadece bizim gibi muhalifler mi ekonomiye Kara Gözlklerle baktıkları için mucizeyi göremiyorlar?  Galiba öyle değil, AKP’nin duayen ismi Bülent Arınç da ikna olmamış:

 

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, “Ekonomide sıkıntı yok, bu psikolojik” diyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a “Ekonomide sıkıntılar mutlaka var. Hatta bakanımız ekonomide sıkıntı yok, bu psikolojik dediği zaman hem kendisine itiraz ettim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

“SIKINTI BÜYÜKTÜR AMA KRİZE DÖNÜŞMEMİŞTİR”

Arınç, Bakan Albayrak’a ekonomi ile ilgili kriz uyarısında bulunduğunu belirtti. Bülent Arınç şu ifadeleri kullandı:

 

“Ekonomide sıkıntılar mutlaka var. Hatta bakanımız ekonomide sıkıntı yok, bu psikolojik dediği zaman hem kendisine itiraz ettim hem de kamuoyuna, ne psikolojik yani… Hepimiz elimizde tuttuğumuz gibi adeta maddi olarak sıkıntıları görüyoruz.

 

Önemli olan sıkıntının varlığını inkar etmek değil kabul ederek bunu gidermek için yapılacak çalışmalardır. Cumhurbaşkanımızın çaba içinde olduğunu görüyorum. Sıkıntı küçük müdür, büyük müdür derseniz elbette büyüktür ama krize dönüşmemiştir. Bunlar anlatılabilir, atlatılabilir. Eskiden de krizleri gördük biz. Türkiye daha fazla etkileniyor..”

 

 

Acaba diyoruz, Sevgili Başkanımız Erdoğan Albayrak’a inanmaya devam ediyor mu?  Yoksa, Naci Ağbal ve Nihat Zeybekçi ile başlayan kadro yenileme harekatı ekonomi yönetimine neşter vurmaya kadar gider mi?

 

Murat Uysal niye görevden alındı? İlk cevaplar geliyor

İddia: Berat Albayrak “döviz kuruna karışılmayacak” dedi

 

Berat Albayrak yatırımcıları ikna edebildi mi?

 

 

ROK: Merkez Bankası’nın kararını nasıl tam isabet bildim?

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler