Sosyal Medya

Ekonomi

Bitcoin rekora koşuyor

Bitcoin fiyatı bir günde 3 bin dolardan fazla yükselerek 28 bin dolar seviyesinin üzerini gördü. Bitcoin fiyatı bir günde 3…

Bitcoin rekora koşuyor

Bitcoin fiyatı bir günde 3 bin dolardan fazla yükselerek 28 bin dolar seviyesinin üzerini gördü.

Bitcoin fiyatı bir günde 3 bin dolardan fazla yükselerek 28 bin dolar seviyesinin üzerini gördü. Artan yatırımcı ilgisinin ve koronavirüs salgının devam etmesinin yarattığı belirsizliğin etkisi ile yükselen Bitcoin fiyatı 28 bin 352,63 dolar seviyesini gördü.

Bitcoin fiyatı şu sıralarda düne göre 2 bin 534,75 dolar/ons artışla 27 bin 689 dolar seviyesinden işlem görüyor. Son 24 saatte yüzde 9,72 artış gösteren Bitcoin fiyatının yıl başından bu yana yükselişi yüzde 279,10’a ulaştı.

Dolaşımdaki Bitcoin miktarı 512 milyar dolara ulaşırken, toplam kripto para piyasası içinde payı da yüzde 65’e yükseldi.

TechCrunch tarafından yayınlanan rapora göre ABD yönetiminin finansal teknoloji ve blokzincir sektörüne, sektörün lehine yeni düzenlemeler getireceği beklentileri de kriptoparalara destek veriyor. Analistler, 27 bin dolar seviyesini aşan Bitcoin fiyatının 32 bin dolar seviyesini kadar yükselebileceğine de dikkat çekiyorlar.

 

 

Kaynak: foreks.com

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler