Sosyal Medya

Ekonomi

Amerika’nın en büyük ve en prestijli emlak projelerini bir Türk girişimci pazarlıyor…

Türk iş ve sanat dünyasından pek çok ünlü isme de Miami’de emlak broker’lığı yapan International Realtors Group, Türk yatırımcılara çok özel fırsatlar sunuyor.

Amerika’nın en büyük ve en prestijli emlak projelerini bir Türk girişimci pazarlıyor…

Türk iş ve sanat dünyasından pek çok ünlü isme de Miami’de emlak broker’lığı yapan International Realtors Group, Türk yatırımcılara çok özel fırsatlar sunuyor. Yeni projelerini paylaşmak üzere Türkiye’ye gelen International Realtors Group’un kurucusu Giovanna Guzman, Miami pazarındaki 17 senelik deneyimi sayesinde son 5 senede şirket olarak birçok Türk yatırımcıya değişik projelerden 500,000 Dolar ile 6,000,000 Dolar arasında değişik gayrimenkuller sattıklarını belirtti. Property Invest USA şirketinin kurucusu ve International Realtors Group ortağı Cengiz Bayırlı da geçen yıl ayda ortalama 25-30 arasında gayrimenkul satışı yaptıklarını açıkladı.

Amerika’nın önde gelen emlak broker’ları arasında yer alan International Realtors Group (IRG) hızlı adımlarla büyümesini sürdürüyor. Bu sene Broker Şirketi olarak 10. Senelerini kutlayan International Realtors Group, Florida eyaletinin değişik bölgelerinde konut, iş yeri ve arazilerle ilgili alım-satım işlemlerini yürütüyor. Firma, özellikle Miami’de yatırım yapmak isteyen yatırımcıları, burada bulunan inşaat sahipleri ile tanıştırarak hem yatırım yapmalarına, hem de şirket ortaklıkları kurmalarına destek oluyor. International Realtors Group’un kurucusu, Giovanna Guzman, özellikle son 3 senede Türk yatırımcılardan Miami’ye inanılmaz bir talep olduğunu belirtti. Guzman, “Şirketimiz, 17 seneyi aşkın Miami deneyimi sayesinde, en doğru fırsatları Türkiye’deki bireysel ve kurumsal yatırımcılarla buluşturmak ve onları en doğru şekilde yönlendirmek konusunda lider şirket konumuna geldi. Seneler içerisinde oluşturduğumuz deneyimlerimiz, Türkiye ve Miami ofislerimizdeki tecrübeli ekibimiz, güçlü bağlantılarımız ve devam eden yatırım ve ortaklıklarımız sayesinde Miami ve Florida konusunda uzmanlığı ile tanınan bir marka haline gelen International Realtors Group, sizlerle birlikte hep ileriye doğru emin adımlarla lider ve yenilikçi bir şirket olmaya devam edecek” dedi.

Property Invest USA isimli şirketin kurucusu ve başkanı Cengiz Bayırlı da 2019 yılında ayda ortalama 25-30 arasında ev satışı yaptıklarını, bu rakamı 2020 yılında 80-100 eve çıkarmayı planladıklarını açıkladı. Dünyanın değişik noktalarında ofisler açarak büyümeye devam ettiklerini ifade eden Bayırlı, “Yatırımcılarımıza Baltimore şehrinde kiracı, geri alım garantili konutlar satıyoruz. Satıştaki evler kiracısı hazır bir şekilde alınıyor. Tapu işlemleri e-mail üzerinden elektronik imza ile yapılıyor. Yatırımcı hiçbir evrak işiyle uğraşmıyor, her şeyi onlar adına biz buradaki ekibimiz ile çözüyoruz. Kiraları Amerika’daki hesaplarına her ayın ilk haftası yatıyor. Kiracı ödemeyi yapmasa bile biz şirket olarak bunu imzaladığımız kontrat ile garanti ediyoruz. Ayrıca yapmış oldukları gayrimenkul yatırımlarını, aynı fiyattan geri alma garantisi veriyoruz” diye belirtti.

Cengiz Bayırlı, 2019 yılında International Realtors Group’a ortak olarak girerek, International Realtors Group’un Miami marketindeki ürün yelpazesine 70,000 Dolar’dan başlayan evleri koyarak, her kesimden müşteriye hitap etmeye başladı. İki şirket bu şekilde güçlerini, bilgi ve birikimleri birleştirerek çok güzel bir sinerji ile müthiş bir pazar payı elde etmiş oldu.

YATIRIMLAR 100 MİLYON DOLARI GEÇTİ

Özellikle son 3-4 yıldır Türk yatırımcıların ABD emlak piyasasına ilgilerinin arttığını belirten Giovanna Guzman, son 2 yıl içerisinde sadece Miami bölgesine yapılan yatırım tutarının 100 milyon doları geçtiğini söyledi. Bayırlı, “Bu miktara arazi veya proje yatırımı dahil değil. Bu yatırımların önümüzdeki 2 yıl boyunca yüzde 20 civarında artacağını düşünüyorum. Türklerin ABD’de konut almalarının birçok avantajının olduğunu söyleyen Giovanna Guzman ise şöyle devam etti: “ABD’de yatırım yapmak sürekli yükselen bir trend. Kira getirileri Türkiye’ye nazaran en az 2-3 kat daha fazla. Ayrıca tapu işlemleri tamamen şeffaf ve tapu garantisi var. Miami’de 17 yıllık deneyimimizden dolayı yatırımcılarımıza çok iyi getiriler sağlıyoruz. Türkiye’deki yatırımcılardan inanılmaz bir talep görüyoruz.”

MISSONI BAIA PROJESİ

Küresel piyasalara sunulan East Edgewater bölgesindeki Missoni Baia projesi, yüksek performans mimarisinin benzersiz bir örneği olarak karşımıza çıkıyor. Asymptote Architecture firmasından tüm dünyanın takdir ettiği Hani Rashid tarafından tasarlanmış ve Avrupa’nın en başarılı planlamacılarından biri olan Vladislav Doronin liderliğinde OKO Group tarafından geliştirilmiş olan bu mimari simge, vizyon sahibi bir mühendislik eseri ve ilhamını minimalist sanattan alıyor. Missoni Baia, dünyanın en efsanevi moda evlerinden biri olan ve ilhamını teknik yeniliklerin ve tasarım mükemmelliğinin öncü ruhundan alan Missoni’nin sahip olduğu estetik kadar özgün ve benzersiz kalitede bir rezidans deneyimi sunuyor. New Yorklu tasarımcı Paris Forino, yapıdaki bir ila beş oda arasında farklı seçenekler sunan 249 adet şık rezidansın tasarımına hayat verirken, Asymptote’un modern mimari tasarımını tamamlayan Missoni kumaşları, mobilyaları ve sanat eserlerinin küratörlüğünü yaptı. Binada; olimpik yüzme havuzu, şehrin en geniş ve en şık spa merkezi ve Enzo Enea tarafından tasarlanmış zengin bir görünüme sahip peyzaj alanı gibi, Miami’de eşi benzeri olmayan pek çok olanak mevcut.

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler