Sosyal Medya

Ekonomi

Albayrak: Böyle devam ederse yüzde 5 büyüme hedefi beklentilerin üzerine çıkacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yeni yıla olumlu bir başlangıç yapıldığını söyledi.

Albayrak: Böyle devam ederse yüzde 5 büyüme hedefi beklentilerin üzerine çıkacak

Suriye birliklerinin Türkiye’nin gözlem noktalarının bulunduğu Serakib’e girdiği belirtiliyor. Türk Savunma Bakanlığı, “Her türlü saldırıya misliyle karşılık verilecek” açıklamasını yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Kahramanmaraş İş Dünyası ile Buluşma” başlıklı konferansta gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“2020 yılına hedeflerimiz ve projeksiyonlarımız doğrultusunda olumlu bir başlangıç yaptık” diyen Albayrak, “Böyle devam ederse yüzde 5 baz büyüme oranı beklentilerimizin üzerinde yaşanır” ifadelerini kullandı.

Uluslararası sermaye piyasalarında 5 ve 10 yıl vadeli olmak üzere çift dilim bir tahvil ihracı yapıldığını hatırlatan Bakan Albayrak, bu ihracın Türkiye’de tek seferde gerçekleştirilen en yüksek tutarlı ihraç olduğunu söyledi.

Albayrak, ihraca gelen yaklaşık 11 milyar dolar tutarındaki talebin de uluslararası sermaye piyasalarında gerçekleştirilen ihraçlara gelmiş en yüksek yatırımcı talebi olduğunu ifade etti.

Düşen faizlerle ilgili de konuşan Berat Albayrak, “9 ile 11 bandındaki faizlerle ilgili kamu bankalarımızla görüştük ve bunu yüzde 8 ile 10 aralığına getirmek için mutabık kaldık” dedi.

 

AA

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler