Sosyal Medya

Dünya Ekonomisi

Artunç Kocabalkan-FÖŞ :  Ekonomileri zor kararlar bekliyor

Artunç “aşı keşfedilirse ne olur?” diye sordu, cevapları ilginç bulacaksınız.  ABD başkanlık yarışında Biden önde, ama kazanacak mı?  Kazanırsa global siyaset ve ekonomi nasıl değişecek?

 

Bu hafta Artunç ve yapımcımız K’yla sohbetimizde, gündem ekonomi ve ABD başkanlık yarışı ağırlıklıydı. Önce, Fed’in kafa karıştıran son FOMC açıklamasını masaya yatırdık. Ardından, altın ve gümüşün parlak geleceği konuşuldu.  OECD’nin dünya ekonomisi hakkında yaptığı yorumları da tartıştık.  Hükümetleri toparlanmayı desteklemekle, yeni bir borç furyası ve zombi şirketler yaratmak arasında çok zor bir tercih bekliyor.  Artunç “aşı keşfedilirse ne olur?” diye sordu, cevapları ilginç bulacaksınız.  ABD başkanlık yarışında Biden önde, ama kazanacak mı?  Kazanırsa global siyaset ve ekonomi nasıl değişecek?

 

FÖŞ anlattı:  OECD’nin Yeni Tahminleri Ne Anlama Geliyor?

 

Geride kalmış hisseler | Seda Yalçınkaya Özer

 

Altın / Gümüş paritesine dikkat! | Ali Ağaoğlu

 

Trump şapkadan tavşan çıkarır mı? | Işık Ökte

 

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

  • ‘Otobüs Yerine Uçağı Seçtik’

    Küresel ölçekte pandemi olarak ilan edilen Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) sadece sağlık sektörünü değil birçok alanı ciddi biçimde etkilenmeye devam ediyor. Bu alanların başında ise virüsün yayılmasını yavaşlatmak için uygulanan kısıtlamaları en derinden hisseden ‘Turizm’ geliyor.

  • DEİK, Erdoğan’a dış ekonomik ilişkilerin yol haritasını sundu…

    Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bir araya geldi...

  • ‘Evden çıkamadık… Yılbaşında en çok beyaz et tükettik’

    Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında bulaş riskini azaltmak için Türkiye genelinde uygulanan 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması, market satışlarını artırdı. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgün, yerel zincirlerin satışlarını yılbaşı haftasında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 40 artırdığını söyledi.

Benzer Haberler