Sosyal Medya

Dünya Ekonomisi

ABD seçimleri mahkemelik olursa, ‘Ayı Pazarı’ başlar!

Bank of America, piyasaların Başkan Trump veya rakibi Joe Biden'in 3 Kasım seçimlerinde net bir zafer elde etmesini istediğini bildirdi.

ABD seçimleri mahkemelik olursa, ‘Ayı Pazarı’ başlar!

BofA, ABD başkanlık seçimlerinde tartışmalı bir sonucun ortaya çıkması ve seçimlerin mahkemelik  olması durumunda ABD hisse senedi piyasalarında yüzde 20’ye varan bir düşüş yaşanabileceğini vurguladı.

Bank of America, piyasaların Başkan Trump veya rakibi Joe Biden’in 3 Kasım seçimlerinde net bir zafer elde etmesini istediğini bildirdi.

BofA, tartışmalı bir sonucun ortaya çıkması, seçimlerin mahkemelik olması durumunda ABD hisse senedi piyasalarında yüzde 20’ye varan bir düşüş yaşanabileceğini vurguladı.

Michelle Meyer liderliğindeki BofA ekonomist ve stratejistlerinin hazırladıkları rapora göre, Trump veya Biden’in net bir şekilde kazandıkları, seçimin hızla sonuçlandığı bir durumun piyasalar tarafından memnuniyetle karşılanmasının muhtemel olduğunu, ancak tartışmalı bir sonucun ise riskten kaçma satışlarına yol açacağını ifade ettiler.

Raporda, seçim sonuçlarının Aralık ayına kadar netleşmemesi, hatta 20 Ocak’taki devir teslime kadar tartışmaların sürmesini piyasalar için en kötü senaryo olduğu da ifade edildi.

 

Yazının Kaynağına Buradan Ulaşabilirsiniz

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler