Sosyal Medya

Dünya Ekonomisi

2021’DE DÜNYA TÜRKİYE VE DOLAR? ATİLLA YEŞİLADA YORUMLUYOR

Ben hem yatırım bankaları hem de fonlar arasında esen iyimserlik rüzgarına katılmıyorum. Hayır, kötümser değilim. Aşı ilerde bir tarihte bu salgını frenleyecek. Ama, geride derin yara izleri kalacağı gibi, salgından insanlığın ekonomik anlamda nasıl bir ders aldığını da bilmiyoruz...

 

 

EkonomiTube’da Sami Altınkaya ile Pazartesi akşamları 20:00’de program yapıyoruz.  Çok keyif aldığım bir proje bu. Sami Altınkaya gerçek bir haberci, gündemi biliyor, ve söyleşiyi fevkalade yönlendiriyor. Bu uzun söyleşide salgın, sefalet ve bütçeden işsizlere kaynak ayrılması  ilk bölümdü.

Fakat, ikinci bölümde 2021’de dünya piyasalarını ve ekonomiyi konuştuk. Açıkçası, ben hem yatırım bankaları hem de fonlar arasında esen iyimserlik rüzgarına katılmıyorum. Hayır, kötümser değilim.  Aşı ilerde bir tarihte bu salgını frenleyecek. Ama, geride derin yara izleri kalacağı gibi, salgından insanlığın ekonomik anlamda  nasıl bir ders aldığını da bilmiyoruz. Turizm, konaklama ve sivil havacılık gibi sektörler uzun süren bir depresyona girmiş olabilir.

 

TL cinsinden varlıklar açısından, 24 Aralık TCMB faiz kararı ve Başkan Erdoğan’ın açıklayacağı reform paketi belirleyici olacak. Özetle, daha sıkı para politikası yanında samimi ve uygulanabilir reformlar görmeden TL varlıklardan uzak dururum.

 

FÖŞ:  Çifte Yaptırım, Ötesi.. Ve Ekonomiye Etkisi

 

RİSKLER KALKTI MI? BORSA’DA YÜKSELİŞ DEVAM MI? l EKONOMİTUBE TV

 

Gelişmekte olan piyasalar yavaş ama güçlü bir geri dönüş sürecinde

 

Fikret Önder: 2021’de küresel hisse rallisi sürecek

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler