Sosyal Medya

Döviz

Dr Oğuz Demir: Döviz ve altında yükseliş daha ne kadar sürecek?

Döviz ve altında yakın gelecekte bir düşüş beklemediğini söyleyen Ekonomist Demir, koronavirüs salgınının belirsizliği nedeniyle piyasaların bilinmezliğe doğru yol aldığını ifade etti. Daha önce art arda faiz indirimine giden Merkez Bankası’nın hamle yapacak durumunun kalmadığını belirten Oğuz Demir, faizleri yeniden yükseltmenin de çözüm olmadığı görüşünde

?time_continue=15&v=T1kPXDPw3Vg&feature=emb_logo

 

Cumhuriyet TV:  Kritik uyarı!

 

Krizde olan Türk ekonomisi, koronavirüs salgını sonrası iyice zayıflamaya başladı. Türk Lirası,  özellikle Dolar ve Avro karşısında günden güne değer kaybediyor. Çeyrek altın 620 lirayı aştı. Merkez Bankası gerekli adımı ne zaman atacak? Cumhuriyet Tv’den Serhat Doğan’ın sorularını yanıtlayan Ekonomist Dr. Oğuz Demir, piyasaları ve bundan sonrasını değerlendirdi.

Döviz ve altında yakın gelecekte bir düşüş beklemediğini söyleyen Ekonomist Demir, koronavirüs salgınının belirsizliği nedeniyle piyasaların bilinmezliğe doğru yol aldığını ifade etti. Daha önce art arda faiz indirimine giden Merkez Bankası’nın hamle yapacak durumunun kalmadığını belirten Oğuz Demir, faizleri yeniden yükseltmenin de çözüm olmadığı görüşünde.

2020 yılında Türk ekonomisinin IMF’nin belirttiği gibi yüzde 5’ten daha da fazla küçülebileceğini söyleyen Ekonomist Oğuz Demir, dolaylı işsiz sayısının 10 milyonu aşabileceği uyarısında bulundu.

 

 

Dolar kıtlığı ve Türkiye’nin “swap kredisi” arayışı

 

Yapı Kredi Yatırım strateji:  Ralli gerçekleri fiyatlıyor mu?

 

Rezervleri güçlendirmek için Türk Lirası’na yeni getirilen kısıtlamaların maliyeti uzun vadede çıkacak

 

Kıbrıs İktisat Bankası: Çanlar gelişmekte olan ülke para birimleri için çalıyor

 

 

 

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler