Sosyal Medya

Döviz

ABD & Avrupa hisse senedi piyasaları

13 Ocak Pazartesi günü ABD endeksleri teknoloji hisselerinin öncülüğünde yükseldi. S&P 500 ve Nasdaq comp. yeni zirve seviyelerden kapanış gerçekleştirdi.

ABD & Avrupa hisse senedi piyasaları

13 Ocak Pazartesi günü ABD endeksleri teknoloji hisselerinin öncülüğünde yükseldi. S&P 500 ve Nasdaq comp. yeni zirve seviyelerden kapanış gerçekleştirdi. Birinci faz ticaret anlaşmasının öncesinde, ABD’nin Çin’e dair kur spekülatörü ifadesini kaldıracağı söylentisini takiben alımlar hız kazandı.

Dow Jones endeksi %0,3 primle 28906 seviyesinden kapandı. Ham madde ve teknoloji sektörleri %1.7 ve %1.3 primle endeksi yukarı taşıdı, sağlık sektörü ise %1.6 gerileyerek endekste en kötü performans gösteren sektör oldu. Apple %2, Cisco %1.8, Goldman Sachs %1.3 primlendi. United Health %3 gerileyerek 286 seviyesinden Pazartesi gününü sonlandırdı. S&P 500 endeksi %0.7 primle 3288 seviyesinden kapandı. Ham madde ve teknoloji bu endekste de en fazla yükselen sektörler oldu, onları %1.2 primle gayrimenkul takip etti. Sağlık sektörü hariç tüm sektörler alıcılı kapanış yaptı. Nvidia ve Netflix %3, Paypal %2,Facebook %1.8, Micron %1.3 primlendi. Nasdaq comp. %1 primle 9274 seviyesinden rekor kapanış gerçekleştirdi. Momo, %9.4 primle 40,64 seviyesinden işlem gününü sonlandırdı.

DAX endeksi %0.2 gerileyerek 13451 seviyesinden kapanış yaptı ve diğer endekslerden olumsuz ayrıştı. Edndekste 10 sektörden yalnızca 4’ü alıcılı kapanış yaptı. Gayrimenkul %0.55 primle en fazla yükselen sektör oldu, komünikasyon ve sağlık sektörleri %0.7 civarı değer kayıplarıyla endeksi aşağı çekti. FTSE 100 endeksi %0.4 primle 7618 seviyesinden kapandı. Finansallardaki yatay eksi kapanış hariç tüm sektörlerde alım görüldü. Altyapı ve ham madde sektörleri %1.3 primleriyle endeksi yukarı taşıdı.

Yarın ABD enflasyon verileri ile Çin ticaret verileri öne çıkıyor. JP Morgan, Wells Fargo ve Citi’nin açıklamaları ile 4. çeyrek bilanço sezonunun ilk verileri takip edilecek.

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

İş Yatırım

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler