Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Ziraat Yatırım’dan yeni hisse önerileri

Hisse öneri portföyümüzü öneri değişiklikleri ve hisse performanslarına bağlı olarak güncelliyoruz. Buna göre öneri portföyümüzden Türk Hava Yolları (THYAO) ve Torunlar GYO (TRGYO) çıkartırken, Türk Telekom (TTKOM) ve Ülker (ULKER)'i öneri portföyümüze ekliyoruz

Ziraat Yatırım’dan yeni hisse önerileri

 

Hisse öneri portföyümüzü öneri değişiklikleri ve hisse performanslarına bağlı olarak güncelliyoruz. Buna göre öneri portföyümüzden Türk Hava Yolları (THYAO) ve Torunlar GYO (TRGYO) çıkartırken, Türk Telekom (TTKOM) ve Ülker (ULKER)’i öneri portföyümüze ekliyoruz. Yeni hisse portföyümüz aşağıda yer almaktadır.

 

Ayrıca, 2020 yılı ilk çeyrek gerçekleşmeleri sonrası, öneri portföyü listemizde yer alan Aselsan (ASELS), Garanti BBVA (GARAN), Halk Bankası (HALKB), Sabancı Holding (SAHOL), Tekfen Holding (TKFEN), Tofaş (TOASO) ve Tüpraş’ın (TUPRS) hedef hisse fiyatlarında değişiklikler yapılmıştır. Diğer şirketlerin hedef hisse fiyatları ise sabit tutulmuştur.

Aselsan’ın hedef hisse fiyatı yukarı yünlü güncellenmiştir. Diğer taraftan, Ülker, Turkcell ve Türk Telekom hariç diğer hisse fiyatlarını ise aşağı yönlü güncellemiş olmamıza karşın, potansiyellerine bağlı olarak hisse öneri portföyünde tutmaya devam ediyoruz.

 

PORTFÖYE EKLENEN:

 

Türk Telekom (TTKOM): Kovid-19 nedeniyle evden çalışma ve uzaktan eğitim modellerinin yaygınlaşması sonucu artan data kullanımı Telekom sektörü şirketlerine olumlu etki etmiştir. Önümüzdeki dönemde de bu trendin devam edeceği beklentimiz ve hissenin son dönemde borçluluğunun azalmasına bağlı olarak finansman giderinin azaltması ve nakit akışı yaratması ile hedef hisse fiyatına göre potansiyelini de göz önüne alarak Türk Telekom’u hisse öneri portföyümüze ekliyoruz.

 

Ülker Bisküvi (ULKER): Yurtiçi ve yurtdışında sergilediği güçlü operasyonel performansın yanı sıra şirketin etkin fiyatlandırma, maliyet yönetimi ve ürün miksi politikası etkisiyle potansiyel oluşturması ve özellikle Kovid-19 salgınından en az etkilenecek şirketler arasında yer alacağı öngörüsü ile Ülker Bisküvi’yi öneri portföyümüze ekliyoruz. Ülker için hedef hisse fiyatımız 30,80 TL olup hisse için “AL” önerimiz bulunmaktadır.

 

PORTFÖYDEN ÇIKARILAN:

 

Türk Hava Yolları (THYAO): Hisse ile ilgili AL önerimizi EKLE olarak değiştirmekle beraber, Kovid-19 sonrası havacılık sektöründe toparlanmanın uzun bir süre alacağı ve risklerin devam ediyor olması nedeniyle hisseyi öneri portföyümüzden çıkarıyoruz.

Torunlar GYO (TRGYO): Son dönemde BİST-100’ün üzerinde performans sergileyen ve hedef fiyatımızı aşan hisseyi öneri portföyümüzden çıkartıyoruz.

 

Ziraat Yatırım raporundan alıntıdır

 

YKY  Strateji Notu: Güzelliği Görmeyi Seçmek

 

Hafta için yatırım stratejisi:  Temkinli iyimserlik

 

Fed Sonrası borsa ve dolar ne olacak? | Dr. Artunç Kocabalkan – Atilla Yeşilada

 

Stephen Roach: Dolarda çöküş geliyor

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler