Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Ziraat Yatırım’dan yeni hisse önerileri

Otokar OTKAR Yurtdışı 8 x 8 zırhlı araç teslimlerinin devam etmesi, artan zırhlı araç satış gelirlerinin etkisiyle kar marjlarında olumlu görüntü, Kovid 19 salgınının yurtdışı bakiye siparişler nedeniyle etkisinin sınırlı olması ve salgın döneminde yeni sipariş almasına bağlı olarak Otokar’ı hisse öneri portföyümüze ekliyoruz....

Ziraat Yatırım’dan yeni hisse önerileri

PORTFÖYE EKLENEN HİSSELER

Ereğli Demir Çelik (Hem yassı hem uzun çelik kapasitesine sahip olan şirket, uluslararası talep ve satış fiyatlarındaki toparlanmayla birlikte 2 çeyrek finansallarının ardından 2020 yılı satış hedefini 8 5 mn ton olarak belirlemiş, FAVÖK marjı beklentisini de 16 18 aralığında tutmuştur Olumlu küresel ve ulusal beklentilerle birlikte hedef hisse fiyatına göre potansiyelini de göz önüne alarak Ereğli Demir Çelik’i hisse öneri portföyümüze ekliyoruz.

Koza Altın ( Türkiye’de altın çıkaran ve işleyen ilk Türk madencilik şirketi olan Koza Altın’ı, Doların TL karşısında değerlendiği ortamda maliyetlerinin TL, gelirlerinin Dolar bazlı olmasının da etkisiyle güçlü finansal performans sergilemesi ile küresel salgın döneminde güvenli liman olarak görülen altına talebin artması ve altın fiyatlarının yukarı yönlü seyri dolayısıyla öneri portföyümüze ekliyoruz.

Otokar OTKAR Yurtdışı 8 x 8 zırhlı araç teslimlerinin devam etmesi, artan zırhlı araç satış gelirlerinin etkisiyle kar marjlarında olumlu görüntü, Kovid 19 salgınının yurtdışı bakiye siparişler nedeniyle etkisinin sınırlı olması ve salgın döneminde yeni sipariş almasına bağlı olarak Otokar’ı hisse öneri portföyümüze ekliyoruz.

 

 

PORTFÖYDEN ÇIKANLAR

 

Sabancı Holding ( Hisse ile ilgili AL önerimizi korumakla birlikte, hisse fiyatının uzun süre baskı altında kalması ve zayıf performans sergilemesine bağlı olarak hisse öneri portföyümüzden çıkarıyoruz

TOFAŞ ( Şirketin yurtiçi satışlarının güçlü gitmesine karşın, ihracat tarafındaki riskler devam etmektedir Buna ek olarak, yurtiçinde faizlerdeki artış trendi hisse fiyatı üzerinde baskı oluşturabilir Hisse ile ilgili AL önerimizi korumakla birlikte, hisse fiyatı üzerinde oluşabilecek baskıdan dolayı hisse öneri portföyümüzden çıkarıyoruz.

Türk Telekom (Son dönemde BİST 100 ’ün altında performans sergileyen hisseyi öneri portföyümüzden çıkartıyoruz).  Diğer taraftan, hisseyle ilgili AL önerimizi korumaya devam ediyoruz.

 

 

Ereğli Demir Çelik:  Hedef değer TL10,45, öneri “AL”

 

Güçlü Yönler

Hem yassı hem de uzun çelik üretimi

Otomotiv ve makine sanayi gibi katma değeri yüksek sektörlerde yassı çeliğe yoğun talep olması

Düzenli kar payı ödemesi yapması ve yüksek kar payı verimi

Pandemi döneminde Şirket’in 5.187mn TL (haziran sonu) net nakitte olması

Normalleşme sürecinin şirket faaliyetlerine olumlu etkisi

2020 yılı için 8,5mn ton satış beklentisi

 

Riskler

Koronavirüs ile ilgili endişeler dolayısıyla hammadde fiyatlarında yukarı yönlü, satış miktarı ve fiyatlarında aşağı yönlü hareketlerin oluşması riski

Ülkelerin korumacı politika izleme olasılığı ile uluslararası faaliyetlerin kısıtlanabilmesi olasılığı

Normalleşme sürecinin uzaması ve/veya salgının tekrar güç kazanması

Ereğli Demir Çelik’in İNA ve benzer şirket çarpanlarına göre hesapladığımız hedef değeri 36.570mn TL’dir.

 

Turkish Bank:  Piyasalar Eylül’e hareketli başladı

 

Kırtasiyede kriz!

 

Rapor: ‘Yabancının satacak malı kalmayınca satışlar azaldı’

 

Gedik Yatırım “Aylık Teknik Takip Hisse Portföyü”nü Güncelledi

 

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler