Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Ziraat Yatırım’dan hisse önerisi ve portföy güncellemesi

Hisse öneri portföyümüzü hisse fiyatlarındaki güncellemeler ve hisse performanslarına bağlı olarak güncelliyoruz. Buna göre öneri portföyümüzden %15 ağırlıklı Koza Altın'ı (KOZAL) çıkartırken, Tofaş'ı (TOASO) %10 ağırlıkla öneri portföyümüze ekliyoruz.

Ziraat Yatırım’dan hisse önerisi ve portföy güncellemesi

Hisse öneri portföyümüzü hisse fiyatlarındaki güncellemeler ve hisse performanslarına bağlı olarak güncelliyoruz. Buna göre öneri portföyümüzden %15 ağırlıklı Koza Altın’ı (KOZAL) çıkartırken, Tofaş’ı (TOASO) %10 ağırlıkla öneri portföyümüze ekliyoruz.

Ek olarak, portföyümüzde yer alan BİM Mağazalar (BIMAS) ve Ülker Biskuvi (ULKER)‘in ağırlıklarını %10’dan %5’e; Otokar’ın (OTKAR) ağırlığı da %15’ten %10’a çekilmiştir. Diğer taraftan Garanti BBVA (GARAN) ve Turkcell’in (TCELL) ağırlıklarını %10’dan, Tüpraş’ın (TUPRS) ağırlığını ise %5’ten %15’e yükseltilmiştir.

Ayrıca,  ilk dokuz ay gerçekleşmeleri ardından öneri portföyümüzde yer alan BIMAS, EREGL, OTKAR ve TUPRS hedef hisse fiyatları güncellenirken, diğer hisselerin hedef fiyatları değişmemiştir.

Yeni hisse portföyümüz aşağıda yer almaktadır.

PORTFÖYE EKLENEN:

TOFAŞ (TOASO): Türkiye’nin en büyük 2. otomotiv üreticisi TOFAŞ %50 vergi diliminde kalmayı başaran modellerinin de katkısıyla yurtiçinde pazar liderliğini korumaktadır. Yurt dışı satışlarında da al-ya da-öde garantisinin sağladığı korumadan olumlu etkilenmektedir. Son dönemde 2021 sonu olarak duyurulan Doblo üretim projesinin 2022 sonuna kadar uzatılması ile Fiat & PSA grubu birleşmesinin yaratacağı orta/uzun vadeli fırsatların hisse üzerinde önemli katalizörler olabileceğini düşünüyor ve hisse öneri portföyümüze dahil ediyoruz.

PORTFÖYDEN ÇIKARILAN:

Koza Altın (KOZAL): Hisse ile ilgili «AL» önerimizi korumakla birlikte, aşı haberleriyle altın fiyatlarında baskı oluşması ve hissenin beklediğimiz performansı gösterememesi nedeniyle öneri portföyümüzden çıkartıyoruz.

Raporun Tamamına Buradan Ulaşabilirsiniz

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Ziraat Yatırım

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler