Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Yatırım Finansman’dan Özak GYO için 3. Çeyrek Tahmini ve Hedef Fiyat Revizyonu

2Ç20’de 45mnTL net kar açıklayan Özak GYO’nun 3Ç20’de 87mnTL net kar açıklamasını bekliyoruz. Temel olarak Büyükyalı Projesi’ne olan yoğun talep ve artan teslimler sayesinde satışların 354mnTL’ye ulaşmasını bekliyoruz.

Yatırım Finansman’dan Özak GYO için 3. Çeyrek Tahmini ve Hedef Fiyat Revizyonu

2020 Büyükyalı Projesi satış tahmininde %14 artış

Temmuz’da cazip kampanyalarla rekor seviyeye ulaşan konut satışlarında artan faiz oranlarıyla bir yavaşlama görüldü. Aylık konut kredisi faizleri artan fonlama maliyetlerine bağlı olarak, %0,64 seviyelerinden %1,29’a yükseldi. Ancak, göreceli düşük arz sayesinde markalı konutlara olan talep devam ediyor. Yerleşimlerin başlaması ve ticari alanların faaliyete geçmesi sayesinde Büyükyalı Projesi (NAD’nin %47’si) satışlarının güçlü kalmasını bekliyoruz. Böylece 2020 satış tahminimizi 330 üniteyle (önceki: 280 ünite) 956mnTL’den 1,1mlrTL’ye yükseltiyoruz.

Göktürk Projesi’ndeki yoğun taleple artan nakit akışı

Şirket 29 Eylül’de Göktürk Projesi (Hedef NAD’mizin %18’i) lansmanını gerçekleştirdi. Göktürk Projesi ön satışlarıyla (ilk fazın yaklaşık %50’si) 3Ç20’de 150mnTL nakit akışı sağlanması ve böylelikle net borcun düşmesini bekliyoruz. Pandemi sebebiyle yeşil alanlara olan talebin artması ve yeni havalimanı metro hattının da faaliyete başlamasının satışları desteklemesini bekliyoruz.

İkinci dalga endişeleri Ela Otel gelirlerinde risk oluşturuyor

Salgında ikinci dalga endişeleri ve seyahat kısıtlamalarına bağlı olarak Ela Otel gelirlerinin 2020’de önceki yıllara kıyasla zayıf kalmasını bekliyoruz. İç talebin karlılığı desteklemesine rağmen, yabancı turist sayısındaki düşüşle Otel gelirlerinin yıllık %54 daralmayla 85mnTL olarak gerçekleşmesini bekliyoruz. 2021’de turizmde beklenen iyileşmeyle, Ela Otel gelirlerinin 254mnTL’ye yükselmesini bekliyoruz.

Endek Üzeri Getiri tavsiyemizi korurken hedef fiyatımızı 5,60TL’ye yükseltiyoruz

Büyüme potansiyeli ve düşük borçluluğu düşünüldüğünde OZKGY’nin diğer GYO’lara göre daha az iskontolu olması gerektiğini düşünüyoruz. Büyükyalı ve Göktürk Projelerindeki satışlarla artan nakit akışlarıyla 2,9mlrTL Hedef NAD hesaplıyoruz (önceki 2,8mlrTL). Hedef NAD’mize %30 iskonto ekleyerek %30 yukarı potansiyeliyle 5,60TL (önceki: 5,30TL) hedef fiyatımıza ulaşıyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren (regülasyonlara bağlı) cazip oranlarla dağıtılabilecek temettülerin hedef fiyatımız üzerinde yukarı yönlü risk oluşturacağını düşünüyoruz.

Büyükyalı Projesi’nde artan teslimlerle 3Ç20’de güçlü sonuçlar

2Ç20’de 45mnTL net kar açıklayan Özak GYO’nun 3Ç20’de 87mnTL net kar açıklamasını bekliyoruz. Temel olarak Büyükyalı Projesi’ne olan yoğun talep ve artan teslimler sayesinde satışların 354mnTL’ye ulaşmasını bekliyoruz. Aynı zamanda, Göktürk Projesi’ndeki satışlar sayesinde 150mnTL’lik bir nakit akışıyla 3Ç20’de net borçun 204mnTL’den 138mnTL’ye gerilemesini öngörüyoruz.

ARAŞTIRMA MÜDÜRLÜĞÜ

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Yatırım Finansman Menkul Değerler

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler