Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Yatırım Finansman’dan ‘Model Portföy’ Güncelleme Raporu

Yatırım Finansman Menkul Değerler Model portföyünde güncelleme yaptı. Buna göre; AVHL’yi Model Portföyüne ekledi, FROTO’yu Model Portföyünden çıkardı...

Yatırım Finansman’dan ‘Model Portföy’ Güncelleme Raporu

AVHL’yi Model Portföyümüze ekliyoruz

COVID-19 aşışıyla ilgili olumlu gelişmeler ve 2021’de yolcu trafiğinin 2020’ye göre toparlanacağı beklentisi, havayolu sektörünü destekliyor. TAVHL’de sektördeki en güçlü bilançoya sahip şirket olarak, diğer şirketlere göre daha hızlı şekilde net kar yaratmaya başlayabilir. Hisse yılbaşından bu yana %41 oranında düşerek BIST-100 endeksinin %45 gerisinde kaldı. TAVHL için hedef fiyatımız olan 19,52TL, %22’lik bir artış potansiyeline işaret ediyor.

FROTO’yu Model Portföyümüzden çıkarıyoruz

Hissenin Model Portföye eklediğimiz Ağustos başından bu yana nominal olarak %53, BIST-100 göreceli olarak %29 getiri sağladığını göz önüne alarak FROTO’yu kar realizasyonu amaçlı olarak Portföyden çıkarıyoruz. Şirket TL120/hisse hedef fiyatımıza yaklaşmıştır ve 2021T 11.3 x F/K ve 8.3x FD/FAVÖK çarpanlarından işlem görmektedir.

Model Portföyümüz BIST100 endeksine göre yılbaşından beri %6 daha yüksek getiri elde etmiştir.

ARAŞTIRMA MÜDÜRLÜĞÜ

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Yatırım Finansman Menkul Değerler

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler