Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Türk Traktör’ün toplam satış hacmi yüzde 62 büyüdü

Türk Traktör’ün Ağustos ayı toplam satış hacmi güçlü devam eden iç pazar satışları sayesinde yıllık bazda %62 artışla 2,496 adete yükseldi.

Türk Traktör’ün toplam satış hacmi yüzde 62 büyüdü

Ağustos ayında toplam satış hacmi güçlü iç satışlarla %62 büyüdü

Türk Traktör’ün Ağustos ayı toplam satış hacmi güçlü devam eden iç pazar satışları sayesinde yıllık bazda %62 artışla 2,496 adete yükseldi. Ağustos ayında bakım çalışmaları sonucu sekiz gün üretime ara verilmesi nedeniyle rakamların aylık bazda kıyaslanması anlamlı değil. Ağustos ayında yurtiçi satış hacmi yıllık bazda iki katından fazla artış gösteririken ihracat hacmindeki büyüme %6 ile sınırlı kaldı.

Yılın ilk sekiz ayında ise yurtiçi satış hacmi yıllık bazda %84 artışla 10,712 adete ulaşırken, ihracat hacmi yıllık bazda %21 düşüşle 7,902 adete geriledi. Düşük baz yılı etkisi, borçlanma oranlarındaki gerileme (Ziraat Bankası teşvikli %4.5), güçlü rekolte, tatminkar yağışlar ve devam eden devlet tarım destekleri 2020’de güçlü traktör talebinin önde gelen nedenleri olarak öne çıkıyor. İç satışların toplam satışlardaki artan payı 3Ç20’ kar marjlarını olumlu etkileyecektir. Türk Traktör 2020’de 19 bin -21.5 bin adet iç satış hacmi, 11 bin -12.5 bin adet ihracat hacmi hedefliyor. Türk Traktör’ün güçlü yurt içi talebi karşılamak için yakın zamanda üç vardiya üretime geçtiğini ve yaklaşık 300 yeni işçi istihdam ettiğini belirtmek isteriz.

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

İş Yatırım

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler