Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Türk Hava Yolları Şirket Raporu

Türk Havayolları’nın toplam yolcu sayısı Ağustos ayında yıllık bazda %65 düşüşle 2.63 milyon adede geriledi. Yılık bazda toplam ASK’daki düşüş %66 olarak gerçekleşirken, doluluk oranı ise yıllık bazda yüzde 17.2 puan düşüşle %67.6’ya geriledi.

Türk Hava Yolları Şirket Raporu

Ağustos ayında toplam yolcu sayısı yıllık bazda %65 geriledi

Türk Havayolları’nın toplam yolcu sayısı Ağustos ayında yıllık bazda %65 düşüşle 2.63 milyon adede geriledi. Yılık bazda toplam ASK’daki düşüş %66 olarak gerçekleşirken, doluluk oranı ise yıllık bazda yüzde 17.2 puan düşüşle %67.6’ya geriledi. Ağustos ayında ise Rusya’nın Türkiye’ye seyahat yasağını kaldırması ve Almanya’nın 4 turistik şehre seyahat yasağını kaldırması ile toplam yolcu sayısı aylık bazda %33 iyileşme gösterdi.

Ağustos ayında beklentimize parallel iç hat yolcu sayısındaki yıllık bazdaki %47’lik düşüş dış hattaki %75’lik düşüşün altında gerçekleşti. Buna ek olarak yine beklentimize uygun, Ağustos ayında iç hattaki %75.8’lik doluluk oranı (yıllık bazda yüzde 12.3 puan düşüş) dış hattaki %65.2 doluluk oranının (yıllık bazda yüzde 19.1 puan düşüş) üzerinde gerçekleşti. Yılın ilk sekiz ayında ise toplam yolcu sayısı yıllık bazda %61 düşüşle 19.3 milyona geriledi. 8A20’de yılık bazda toplam ASK’daki düşüş %59 olarak gerçekleşirken, doluluk oranı ise yıllık bazda yüzde 7.5 puan düşüşle %73.8’e geriledi. THY’nin baz senaryosuna benzer 2020’de %55 kapasite düşüşü nedeniyle toplam yolcu sayısının %57 azalışla 31.8 milyona gerileyeceği tahminimiz koruyoruz. (Nötr)

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

İş Yatırım

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler