Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Piyasalarda Bugün…

Türkiye hisseleri dünyadan pozitif ayrışmayı sürdürüyor. Doğu Akdeniz’de Yunanistan ile gerginliğin artmasına rağmen gelişmekte olan ülkeleri üç gündür yeniyoruz. Türk lirasıının değer kaybetmeye devam etmesine ve BDDK’nın ihtiyaç kredilerinin vadelerini kısaltmasına rağmen banka hisselerinin günü yükselerek kapatması piyasanın güçlendiğini gösteren pozitif bir sinyal.

Piyasalarda Bugün…

Teknoloji dışı hisselerde toparlanma…

Dünya borsaları ABD teknoloji hisselerindeki satış sonrası toparlanmaya çalışıyor. Zayıf Avro bölgesi istihdam ve Almanya sanayi üretimi verilerine rağmen Avrupa borsaları haftaya yükselişle başladı. Başkan Trump’ın Çin ile iş yapan şirketleri tehdit etmesine rağmen Asya hisseleri (Çin hariç) ve ABD vadelilerinde bu sabah yukarı yönlü bir seyir görüyoruz.
Türkiye hisseleri dünyadan pozitif ayrışmayı sürdürüyor. Doğu Akdeniz’de Yunanistan ile gerginliğin artmasına rağmen gelişmekte olan ülkeleri üç gündür yeniyoruz. Türk lirasıının değer kaybetmeye devam etmesine ve BDDK’nın ihtiyaç kredilerinin vadelerini kısaltmasına rağmen banka hisselerinin günü yükselerek kapatması piyasanın güçlendiğini gösteren pozitif bir sinyal.
ABD vadelileri ve Asya hisselerinin seyri Borsa Istanbul’da pozitif bir açılışa işaret ediyor. Perşembe günkü ECB toplantısı öncesinde önemli bir haber akışı beklemiyoruz.

Sirket Haberleri

Ereğli Demir Çelik

Kapanış (TL) : 8.94 – Hedef Fiyat (TL) : 10.77 – Piyasa Deg.(TL) : 31290 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 49.89

İsdemir 32 milyon TL’lik alacağı için ÖİB’ye karşı dava açtı

Erdemir iştiraki İsdemir, daha önce paylarının Erdemir’e devrine ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile imzalanan hisse devir sözleşmesinin hükümleri gereğince ÖİB’ye 32 milyon TL’lik alacağa ilişkin dava açtı. Bahsi geçen tutar, Erdemir için 2020 net kar tahminimizin %1’inin altında bir rakama denk geliyor.?

Turkcell

Kapanış (TL) : 14.86 – Hedef Fiyat (TL) : 21.6 – Piyasa Deg.(TL) : 32692 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 56.6

TCELL: Lifecell Digital Communication Technologies B.V. kuruldu

Turkcell, Hollanda merkezli 50 bin Euro sermaye ile Lifecell Digital Communication Technologies B.V.’nin tescil edildiğini duyurdu. Nötr

Yurtiçi Ajanda

Ağustos Merkezi Yönetim İç Borç – Saat:17.30

Öneri bilgilendirmesi:

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin (İş Yatırım) BIST’te halka açık şirketler için AL, TUT ve SAT yönündeki önerileri BIST-100 endeksinin (endeks) beklenen getirisine göre değerlendirilmektedir. Tüm bu öneriler İş Yatırım Araştırma Bölümü analistleri tarafından şirketlerin ileride elde edeceği tahmin edilen karları, nakit akımları ve bilançolarına göre bağımsız olarak değerlendirilir. Ek olarak, analistler koşulların elverişsiz olduğu veya doğru değerlendirme yapmanın mümkün olmadığı durumlarda bazı hisse senetleri için geçici olarak GÖZDEN GEÇİRİLİYOR önerisi verebilirler. Münferit her şirket için yatırım önerisi sırasıyla belirtilen şu kriterlere göre değerlendirilir, İŞ Yatırım Hisse senedi tavsiye metodolojisi:
Artış Potansiyeli > %25 : AL , %10 < Artış Potansiyeli < %25 :TUT, Artış Potansiyeli < %10 : SAT , Her sınır değeri için analist +/- %5 kanaat kullanabilmektedir.

Portföy getirisi bilgilendirmesi:

En Çok Önerilenler (En Az Önerilenler) listesi Araştırma Müdürlüğünün takip ettiği hisseler arasından temel analize ve piyasa dinamiklerine göre daha cazip (pahalı) olanlar arasından seçilerek oluşturulur. Seçilen şirketler kısa vadeli artış (azalış) potansiyeline, piyasa değerinin ve işlem hacminin büyüklüğüne göre ağırlıklandırılarak bir portföy oluşturulur. Oluşturulan portföyde yapılacak değişiklikler yatırımcılara duyurulduktan sonraki ilk seansın ortalama fiyatları baz alınarak yapılır. Duyurular, seansın kapalı olduğu saatlerde yapılmaktadır. En Çok Önerilenler (En Az Önerilenler) listesinin endekse göre (BIST 100) ve mutlak anlamda performansı ölçülürken alım satım işlemleri dolayısıyla oluşan maliyetler dikkate alınmamaktadır. Endeke göre getiri hesabında 23/09/2013 tarihinden itibaren ilgili seansın ağırlıklı ortalama endeks değerleri esas alınmaktadır.

 

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

İş Yatırım

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler