Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Nomura:  Hisse yatırımcılarını bekleyen tuzak

S&P500’ün 2.650 puana kadar gerileyeceğini öngören notta, ABD-Çin arasındaki yeni gerginliğin de Kasım başkanlık seçimlerine kadar ek bir risk unsuru teşkil edeceği savunuldu

Nomura:  Hisse yatırımcılarını bekleyen tuzak

 

Goldman Sachs, Morgan Stanley ve HSBC gibi dev yatırım bankaları Gelişmiş Ülkelerde ekonomilerin dip yapıp toparlandığını öne süren raporları piyasaya verirken, Market Watch’a konuşan Nomura stratrejisti  Charlie McElligott “Mayıs’ta sat ve evine git” diyor. S&P500’ün  yükünü tuttuğunu öne süren stratejist, bir numaralı tehlikenin ilk ralliyi kaçıran bireysel yatırımcıların trendi kovalamaya kalkması olduğunu ifade etti.

Yatırım dünyasında büyük ağırlığı olan makro-fonların satışa hazırlandığını iddia eden McElligott “Bu fonlar yeteri kadar getiri elde etti, şimdi altın gibi güvenli limanlara yelken açmayı planlıyor” dedi.

 

İkinci bir müşteri notunda “Diş macunu tüpündeki bütün iyimserliği sıkıp satın aldık, daha fazlasını bulmak zor olacak” uyarısını yapan stratejiste göre, bireysel yatırımcıları ilerleyen aylarda çok kötü ekonomik veriler, ABD’de salgının  canlanması olasılığı ve zincirleme şirket iflasları gibi kötü haberler bekliyor.

S&P500’ün 2.650 puana kadar gerileyeceğini öngören notta, ABD-Çin arasındaki yeni gerginliğin de Kasım başkanlık seçimlerine kadar ek bir risk unsuru teşkil edeceği savunuldu.

“Duvara toslamak üzereyiz” diye devam ediyor McElligott, “Fed elinden geleni yaparken, yaz aylarında hane halklarına mali desteğin de azaldığını göreceğiz”.  “Artık, kaostan istikrara geçiş satın alındı, şimid salgın sonrası dünyanın acı realiteleri ile yaşamaya hazırlanmalıyız.

 

Morgan Stanley’in hisse senetleri baş stratejisti Mike Wilson da S&P500’de %10 kadar düzeltme bekliyor. Her iki uzman da eğer Covid-19 kış aylarında ikinci bir salgın başlatmazsa, yeni bir rallinin müjdesini de veriyor.

 

İMF’ye Mecbur Değiliz | Atilla Yeşilada – Dr. Artunç Kocabalkan

 

Küresel petrol talebi uzun, acılı ve belirsizliklerle dolu toparlanma sürecine başladı

 

UBS:  Altında $1.800/onsu yukarı kırma potansiyeli var

 

“Mayıs’ta sat….” sendromu bu sene de tekrarlar mı?

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler