Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Işık Ökte yazdı:  Türk hisse fiyatlamasında kritik bir eşiği test ediyoruz..

Türkiye sonsuza kadar bankacılık sistemi üzerinden kredi pompalamayacak: Covid dönemindeyiz, yeni normal değil! hissiyatım şudur ki—‘’Türkiye yeni Çin olacak, sürekli büyüyecek’’ heyecanıyla, bankalar sürekli maliyet düşürerek kredi verme çıkmazına sürüklenecek düşüncesi birleşti..yabancı kurumsal da bu fiyatlamaya sonuna kadar inandı görüşündeyim...

Işık Ökte yazdı:  Türk hisse fiyatlamasında kritik bir eşiği test ediyoruz..

Yatırımcı psikolojisini yansıtan en önemli indikatörlerden, Banka / Sınai rasyosu (XBANK / XUSIN) ilk ana desteğe satılıyor.. Rasyo 0.81x çarpanda işlem görüyor.. 4 Ekim 2018’de orta vadeli yukarı trendin (0.81x’den 1.37x’e) başladığı ana destek.. zaten 0.81x altında da 2018 kur krizi dip seviyesi 0.73x var.. aynı zamanda tarihi dip seviyedir..

 

0.81x onemsediğim ve bankalar açısından sınaiye karşı AŞIRI SATIM gördüğüm birinci alım seviyesi.. yatırımcılar rölatif bazda banka satıp oto, demir-çelik, petrokimya vs almaya devam ederken, ben BDDK’dan AR tarafında bankalar lehine rahatlama bekleyenlerdenim.. bu nedenle, banka/sınai dönüşüne pozisyonlanmak doğru olabilir düşüncesindeyim..

 

Türkiye sonsuza kadar bankacılık sistemi üzerinden kredi pompalamayacak: Covid dönemindeyiz, yeni normal değil! hissiyatım şudur ki—‘’Türkiye yeni Çin olacak, sürekli büyüyecek’’ heyecanıyla, bankalar sürekli maliyet düşürerek kredi verme çıkmazına sürüklenecek düşüncesi birleşti..yabancı kurumsal da bu fiyatlamaya sonuna kadar inandı görüşündeyim..

 

Banka/sınai normalizasyonunu, VIOP ya da ETF (yatırım fonu) üzerinden kurgulayabilirsiniz.. enstrümanlar konusunda bilgili değilseniz, YALVARIYORUM LÜTFEN YARDIM ALIN!

 

Linked-in paylaşımıdır

 

Haftanın makro-ekonomi veri gündemi: Ödemeler dengesi, sanayi üretimi, perakende satışlar, TCMB beklenti anketi, konut satışları, bütçe ve merkez bankaları toplantıları

 

Dr Kocabalkan FÖŞ söyleşisi:  Çin oyunları ve ikinci resesyon

 

Bloomberg:  Hisse rallisinin arka planında kaygı birikiyor

 

Cüneyt Akman:  Borsa’da yabancı çıkışı neyin göstergesi?

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler