Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Hisse Senedi Portföy Önerisi

Ak Yatırım Hisse Senedi Portföy önerisi.

Hisse Senedi Portföy Önerisi

Pegasus: Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün Pegasus’un ana üssü olarak kullandığı Sabiha Gökçen Havalimanı için yeni uçuş izni vermeme kararının yarattığı belirsizliğin, hisse senedi performansı üzerinde orta vadede baskı oluşturabileceğini düşünerek hisseyi öneri listemizden çıkarıyoruz.

Anadolu Cam: Şirket, 2019 yılında başarılı fiyatlama ve maliyet yönetimi sayesinde, doğal gaz tarifesine yapılan zamlara rağmen karlılığını korumayı başardı. 2020’de ise talepteki toparlama ve Rusya’da yeniden devreye alınacak tesisin de katkısıyla karlı büyümenin devam etmesini bekliyoruz. Bunlara rağmen 4.7 FD/FAVÖK ve 5.9 F/K ile işlem gören hissenin benzerlerine göre sırasıyla %52 ve %66 olan iskontosunun bu olumlu tabloyu yansıtmadığını düşünüyoruz. 4Ç19 sonuçlarının hisse performansı açısından yakın vadeli katalizör etkisi görebileceğini öngörüyoruz.

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Ak Yatırım

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler