Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Gedik Yatırım hangi hisseleri öneriyor?

Teknik takibimizde olan hisseler için uygun alım aralıkları, hedef fiyat ve zarar kes seviyeleri tamamen teknik analiz dinamikleri göz önünde bulundurularak belirlenmektedir.

Gedik Yatırım hangi hisseleri öneriyor?

Her ay başında düzenli olarak yayınladığımız Aylık Bülten’lerde “Teknik Takibimizde Olan Hisseler”i paylaşmaktayız. Bu kapsamda yapılan hisse seçiminde teknik dinamikler baz alınmakta olup, belirtilen işlem koşullarının gerçekleşmesi durumunda ilgili hisselerin aylık bazda BİST 100’e kıyasla aylık getirilerinin daha yüksek olacağı öngörülmektedir.

Teknik takibimizde olan hisseler için uygun alım aralıkları, hedef fiyat ve zarar kes seviyeleri tamamen teknik analiz dinamikleri göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Piyasa koşullarındaki genel değişimlerin bu hisseleri de BETA’ları oranınca etkilemesi beklenebilir.

Bu Teknik Analiz Bülteni’nde, bu ay için hazırladığımız Aylık Bülten’de yer alan hisseler ilişkin yapılan teknik analizler yer almaktadır.

 

 

Arçelik (ARCLK)

Eylül ayı başında 50 günlük üssel ortalamalarından destek bulan hissede geçtiğimiz haftanın son günlerinde yukarı yönlü hareketlerin devamı takip edildi.

Hissede aşağıda kısa vadeli hareketli ortalamaların üzerinde kalındığı sürece yeni yıl içi zirvelerin test edilmesi teknik açıdan mümkün.

Hissede kısa vadede teknik olarak 23,84-24,04 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 23,38 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 24,72 seviyesi izlenebilir.

Koza Altın (KOZAL)

Eylül ayı başında 200 günlük üssel ortalamalarından destek bulan hissede geçtiğimiz haftanın son günlerinde eylül ayı zirvelerinin test edildiğin izledik.

Haftayı zirvelerinden tamamlayan hissede 22&50 günlük üssel ortalamaların üzerinde kalındığı sürece pozitif momentumun devamı beklenebilir.

Hissede kısa vadede teknik olarak 80,30–81,00 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 78,90 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 83,30 seviyesi izlenebilir.

Kardemir (D) (KRDMD)

Hissede geçtiğimiz hafta hacmin artış kaydederek yükselişler yaşandığını cuma günü gelen alımlarla son 2 ayın en yükseklerine çıkıldığını izledik.

Hissede teknik seviyeler olarak saatlik grafiklerde oluşan yatay trendler takip edilecek olup yukarıda yıl içi zirvenin aşılması durumunda alımlar hız kazanabilir.

Hissede kısa vadede teknik olarak 3,21-3,25 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 3,15 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 3,33 seviyesi izlenebilir.

Turkcell (TCELL)

Hafta içinde tek bir aracı kurumdan gelen satışla sert düşüş yaşayan ve piyasada oynaklığa neden olan hisse devamında toparlanma kaydetti ve Cuma günü gelen alımlarla haftayı zirvelerine yakın tamamladı.

Hissede aşağıda yatay trendin üzerinde kalındığı sürece tepki alımlarının hız kazanması teknik açıdan mümkün.

Hissede kısa vadede teknik olarak 14,42-14,57 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 14,15 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 14,96 seviyesi izlenebilir.

Ülker Bisküvi (ULKER)

Artan vaka sayılarına bağlı olarak yeniden salgın kaynaklı tedbirleri gündeme gelmesi gıda perakendecilerine olan ilgiyi geçen hafta yeniden artırdı.

Hissede yukarıda Cuma günü test edilen 22&200 günlük üssel ortalamaların aşılması durumunda yukarı yönlü hareketler teknik olarak hız kazanabilir.

Hissede kısa vadede teknik olarak 22,56–22,78 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 22,16 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 23,40 seviyesi izlenebilir.

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Gedik Yatırım

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler