Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Gedik Yatırım “Aylık Teknik Takip Hisse Portföyü”nü Güncelledi

Teknik takibimizde olan hisseler için uygun alım aralıkları, hedef fiyat ve zarar kes seviyeleri tamamen teknik analiz dinamikleri göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Piyasa koşullarındaki genel değişimlerin bu hisseleri de BETA'ları oranınca etkilemesi beklenebilir.

Gedik Yatırım “Aylık Teknik Takip Hisse Portföyü”nü Güncelledi

Her ay başında düzenli olarak yayınladığımız Aylık Bülten’lerde “Teknik Takibimizde Olan Hisseler”i paylaşmaktayız. Bu kapsamda yapılan hisse seçiminde teknik dinamikler baz alınmakta olup, belirtilen işlem koşullarının gerçekleşmesi durumunda ilgili hisselerin aylık bazda BİST 100’e kıyasla aylık getirilerinin daha yüksek olacağı öngörülmektedir.

Teknik takibimizde olan hisseler için uygun alım aralıkları, hedef fiyat ve zarar kes seviyeleri tamamen teknik analiz dinamikleri göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Piyasa koşullarındaki genel değişimlerin bu hisseleri de BETA’ları oranınca etkilemesi beklenebilir.

Bu Teknik Analiz Bülteni’nde, bu ay için hazırladığımız Aylık Bülten’de yer alan hisseler ilişkin yapılan teknik analizler yer almaktadır.

Coca Cola İçecek (CCOLA)

Ağustos ayı başında sert düzeltme hareketine maruz kalan hissede kayıpların telafi edilmesinin ardından dar bir bantta konsolidasyon çalışmaları etkili oluyor.

22 ve 50 günlük üssel ortalamalarının hemen altında işlem gören hissede bu seviyelerin üzerinde kapanışlar yapılması durumunda teknik görünüm güç kazanacaktır.

Hissede kısa vadede teknik olarak 42,75–43,20 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 41,90 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 44,65 seviyesi izlenebilir.

Şok Marketler (SOKM)

Küresel salgın şoku sonrası güçlü nakit akışı sağlayarak sert yükseliş kaydeden hissede son dönemde konsolide bant içinde bir seyir izlendi.

Uzun zaman sonra 22&50 günlük üssel ortalamalarının üzerinde kapanış yapan hissede teknik görünümün güç kazandığını söylemek mümkün.

Hissede kısa vadede teknik olarak 12,73–12,85 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 12,45 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 13,32 seviyesi izlenebilir.

Tofaş Oto. Fab. (TOASO)

Son ÖTV artışı kararının ardından haftanın ilk gününde benzerlerinden ayrışan hissede sahip olduğu ürün portföyü nedeniyle iyimser seyrin devamı beklenebilir.

Ayın son günündeki yükselişte işlem hacminin son 1 ayın en yükseğinde gerçekleşmesini teknik açıdan pozitif olarak yorumluyoruz.

Hissede kısa vadede teknik olarak 22,26–22,48 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 21,78 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 23,26 seviyesi izlenebilir.

Trakya Cam (TRKCM)

Birleşmeye yönelik beklentilerle temmuz ayında pozitif bir performans sergileyen hissenin ağustos ayı boyunca konsolide bantta dalgalandığını izledik.

Hissede 50 günlük üssel ortalamaların üzerinde kalındığı sürece yükseliş potansiyeli korunacak olup konsolide bandın üstlerine doğru yükselişler görmek mümkün.

Hissede kısa vadede teknik olarak 3,90–3,93 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 3,81 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 4,07 seviyesi izlenebilir.

Türk Traktör (TTRAK)

Temmuz ayı sonunda tarihi zirvelerine ulaştıktan sonra kar satışlarına maruz kalan hissede 50 günlük üssel ortalamalardan gelen tepki alımlarının ardından toparlanma yaşandığını görüyoruz.

22 günlük üssel ortalamalarının üzerinde kapanışlar yapılması durumunda teknik görünüm güç kazanacaktır.

Hissede kısa vadede teknik olarak 92,90–93,70 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 91,00 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 97,10 seviyesi izlenebilir.

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Gedik Yatırım

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler