Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Gedik Yatırım aylık teknik bülteni

Teknik takibimizde olan hisseler için uygun alım aralıkları, hedef fiyat ve zarar kes seviyeleri tamamen teknik analiz dinamikleri göz önünde bulundurularak belirlenmektedir.

Gedik Yatırım aylık teknik bülteni

Her ay başında düzenli olarak yayınladığımız Aylık Bülten’lerde “Teknik Takibimizde Olan Hisseler”i paylaşmaktayız. Bu kapsamda yapılan hisse seçiminde teknik dinamikler baz alınmakta olup, belirtilen işlem koşullarının gerçekleşmesi durumunda ilgili hisselerin aylık bazda BİST 100’e kıyasla aylık getirilerinin daha yüksek olacağı öngörülmektedir.

Teknik takibimizde olan hisseler için uygun alım aralıkları, hedef fiyat ve zarar kes seviyeleri tamamen teknik analiz dinamikleri göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Piyasa koşullarındaki genel değişimlerin bu hisseleri de BETA’ları oranınca etkilemesi beklenebilir.

Bu Teknik Analiz Bülteni’nde, bu ay için hazırladığımız Aylık Bülten’de yer alan hisseler ilişkin yapılan teknik analizler yer almaktadır.

Aselsan (ASELS)

Haziran ayında 31,00-33,00 TL fiyatları arasında konsolide olan hissede ayın son günlerinde konsolide bandın üst bölgesine doğru hareketlenme yaşandığını izliyoruz.

Hissede 22 günlük üssel ortalamaların üzerinde kalındığı sürece yukarı yönlü potansiyel korunacaktır.

Hissede kısa vadede teknik olarak 32,46–32,84 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 31,80 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 33,90 seviyesi izlenebilir.

Ereğli Demir Çelik (EREGL)

Ayın son gününde işlem hacminin yükselerek son 20 günün zirvelerine çıkılması teknik açıdan hisseyi cazip kılıyor.

Hissede aşağıda 22 günlük üssel ortalamalar stop-loss olarak kullanılarak haziran ayı zirvelerine doğru yükseliş denemeleri mümkün.

Hissede kısa vadede teknik olarak 8,55–8,64 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 8,38 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 8,89 seviyesi izlenebilir.

Koç Holding (KCHOL)

Şirketin iştiraklerinde son dönemde görülen yukarı yönlü hareketlerin ardından holdingin bir miktar geriden pozitif fiyatlamalara devam ettiğini izliyoruz.

Son dönemdeki yükselişte işlem hacminin yükselmesini teknik açıdan olumlu buluyoruz.

Hissede kısa vadede teknik olarak 17,98–18,15 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 17,65 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 18,70 seviyesi izlenebilir.

Koza Altın (KOZAL)

Mevcut küresel pandemi konjoktüründe artan likiditenin ve kriz ortamının altının onsunda yukarı yönlü hareketleri devam ettirebileceği görüşündeyiz.

Hissede aşağıda ocak ayı zirveleri olarak çalışan yatay trend stop-loss olarak kullanılarak yukarı yönlü pozisyon almak mümkün.

Hissede kısa vadede teknik olarak 83,10–83,90 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 81,50 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 86,40 seviyesi izlenebilir.

Ülker Bisküvi (ULKER)

Son 10 günlük süreçte kar satışlarına maruz kalan şirkette ayın son gününde kısa vadeli hareketli ortalamaları aşan yükselişler gördük.

Temel açıdan herhangi bir sıkıntı bulunmayan şirkette aşağıda haftanın en düşüğü stop-loss olarak kullanılarak yukarı yönlü pozisyonlar alınabileceğini düşünüyoruz.

Hissede kısa vadede teknik olarak 24,20–24,44 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 23,74 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 25,20 seviyesi izlenebilir.

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Gedik Yatırım

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler