Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

BofA Merrill Lynch: Riskli varlıklarda satış zamanı

Michael Hartnett yönetimindeki BofA stratejistleri “Aşı sevincinin getirdiği hisse senedi rotasyonu 4Ç2020’de de sürebilir, ama biz artık satma zamanı diyoruz” uyarısını yaptılar

BofA Merrill Lynch:  Riskli varlıklarda satış zamanı

Bank of America Merrill Lynch’in endüstri referansı olan Kasım aylık Fon Yöneticileri Eğilim anketi yayınlandı.  BofA yatırımcıların  aşırı iyimser olduğunu, aşırı pozisyon almanın da bir satış sinyali olduğu yazdı. Araştırmaya katılan fonlar $560 milyar varlık yönetiyor.

Michael Hartnett yönetimindeki BofA stratejistleri “Aşı sevincinin getirdiği hisse senedi rotasyonu 4Ç2020’de de sürebilir, ama biz artık satma zamanı diyoruz” uyarısını yaptılar. Rapora göre, piyasalar tepe yaptı, çünük fonların %46’sı endeks ortalamalarının üstünde pozisyon taşıyor (overweight).

Bank Of America tarafından hazırlanan raporda, Fed Başkanı Powell’ın Haziran ayında “Faiz artırımını aklımızdan bile geçirmiyoruz” demesine rağmen ABD 10 yıllık faiz oranlarındaki hareketin piyasalarda Fed faiz artırımı konusunun tartışılmasına neden olduğu kaydedildi.

 

Değerlendirmede, “Fed’in önümüzdeki 3-4 yıl içinde bir faiz artırımı döngüsü başlatmasının mantıklı olmayacağını düşünüyoruz. Bu durumu her şey yolunda gitse bile geçerli. Halihazırda piyasalar da 2024 yılı ilk çeyreğinden önce bir faiz artırımı fiyatlamıyor” denildi.

 

Bank of Amerika tarafından yapılan Fon Yöneticileri Kasım ayı anket sonuçlarına göre yatırımcılar, Covid-19’a karşı güvenilir bir aşının Ocak 2021’de kullanıma sunulmasını bekliyorlar.

 

Katılımcıların yüzde 73’ünden fazlası daha dik bir getiri eğrisi beklediklerini ifade ederken, 2021 için en popüler yatırımlar gelişmekte olan piyasalar, S&P 500 ve petrolde uzun pozisyon almak. Yatırımcıların elindeki nakit pozisyon oranı da yüzde 4,1 ile Covid-19 krizi öncesi seviyelerin altına geldi.

 

FÖŞ anlattı: Salgından Mali Krize Giden Yoldayız

 

Dolar %20 değer kaybedebilir

 

Güldem Atabay & Semih Sakallı: Merkez Bankası “Quo Vadis?”

 

Piyasalar: Gözler TCMB, eller beklemede

 

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler