Sosyal Medya

Genel

FÖŞ Video:  Özlem Özüner’le iş dünyasında kadın

Kalkınmada ana hedef kadını sosyal hayata ve işgücüne entegre etmek olmalı

 

 

ParaAnaliz kadın cinayetlerini kınıyor,  hükümetin uluslararası sözleşmeler gereği  ve toplumun isteği doğrultusunda kadınların şiddete karşı korunması vaadini tutmasını talep ediyor.

 

FÖŞ:  13 aydır YouTube videoları çekiyorum, maksadım herkesin anlayacağı bir dilde ekonomi, finans ve iş dünyası hakkında izleyicilere bilgi sunmak.  Bu süre zarfında benim için çok önemli 3 izleyici kitlesi oldu hep:  Gençler, kadınlar ve girişimciler, çünkü Türkiye ancak bu zümrelerin bilincini yükseltip ekonomiye entegre ederse kalkınabilir diye düşündüm.

 

Euler-Hermes Türkiye GM Özlem Özüner bu zor ülkede dev bir global şirketin tepe yöneticiliğini yapan bir kadın.   Bir erkek olarak hiç bir zaman kadına özel sorunları tam olarak kavradığımı iddia etmedim. Gerçeği öğrenmek için Özüner’den bir kadının kariyer basamaklarında yükselirken karşılaştığı zorlukları  ve bunların nasıl aşıldığını dinledim.

Kendisiyle aile-kariyer dengesi, işyerinde kadına karşı ayrımcılık, kadınların iş dünyasina getirdiği artılar ve var olan sorunların çözümünü konuştuk. Bir öğrenci olarak gittiğim Özüner’in ofisinden Türkiye’de çocuklu ve  çalışan kadın olmanın ne anlama geldiğini öğrenerek ayrıldım.

 

 

 

ParaAnaliz’in sizin için özenle seçtiği video arşivimizi ziyaret edin.   Sansasyonel yorumlardan ve iddialardan uzak durup somut verilerle analiz yapan uzmanları yayınlıyoruz.  Linki burada

 

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler