Sosyal Medya

Ekonomi

Ve kamu bankaları kredi faizlerini indirmeye başladı; öncü Ziraat Bankası

Ekonomik daralmanın AKP iktidarının canını yakmakta oluşu bir sır değil; her iktidarıın sorun edebileceği bir konu.  Ancak, ekonomi yönetiminde, özel…

Ve kamu bankaları kredi faizlerini indirmeye başladı; öncü Ziraat Bankası

Ekonomik daralmanın AKP iktidarının canını yakmakta oluşu bir sır değil; her iktidarıın sorun edebileceği bir konu.  Ancak, ekonomi yönetiminde, özel sektörün işleyişinde yapılacak değişimlerle – ki yapısal reform diyoruz bunlara- orta ve uzun vadede büyüme potansiyelini artırmak yerine iktidarın merkez bankası başkanını görevden almaya uzanacak kadar acilen faizleri indirerek ekonomide bir hareket yaratmaya çalıştığı zaten son bir ayın en önemli ekonomik gelişmesi Türkiye’de.

Yeni merkez bankası başkanının göreve atanmasının ardından yaptığı 17 yıllık rekor 425 baz puanlık faiz indiriminin arkasının geleceği de üstelik bilinirken, Sayın Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak da geçtiğimiz günlerde yapılan faiz indiriminin ardından kamu bankalarının kredi faizlerini düşüreceğini anonsunu yapmıştı. Beklenen adım bu gün Ziraat Bankası’ndan geldi.

Banka; konut, tüketici ve ticari kredi faiz oranlarını düşürdü.  Özellikle konut sektörünün canlandırılmasını hedefleyen faiz indirimlerinde orta ve alt gelir sahiplerinin en çok kullandığı miktar olan TL500,000 kredide faiz oranı da böylece aylık bazda psikolojik sınr olan %1’in altına inmiş oldu.

İşte Ziraat Bankasının yeni kredi faiz oranları:

Konut Kredisi Faiz Oranları:

    

*Kredili çalışan konut sektörü firmaları, bu konuda Bankamız ile anlaşmaları halinde katkı payı ödeyerek daha uygun faiz oranları ile müşterilerine kredi kullanma imkanı sağlayabilecektir.

Tüketici Kredisi Faiz Oranları: 

 

Kurumsal Kredi Faiz Oranları:

  

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler