Sosyal Medya

Siyaset ve kamu haberleri

MetroPOLL: Erdoğan yüzde 10 destek kaybetti

Bir önceki yılın aynı ayında Erdoğan’a görev onayı verenlerin oranının yüzde 53.1' iken şimdi bu oran yüzde 44'e gerilemiş durumda. Cumhurbaşkanına görev onayı vermeyenlerin oranı da yüzde 38.2’den yaklaşık 10 puan artarak yüzde 48,5'e ulaştı.

MetroPOLL: Erdoğan yüzde 10 destek kaybetti

MetroPOLL Araştırma’nın yayınladığı ‘Türkiye’nin Nabzı Ağustos 2019’ başlıklı araştırmaya göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’a ‘görev onayı verenler’in oranı yüzde 44’e geriledi.

“Onaylamıyorum” diyenlerin oranı da yüzde 48,5’e yükseldi. Geçen yılın aynı döneminde Erdoğan’a görev onayı verenlerin oranı 53.1 olarak ölçülmüştü.

Araştırmaya göre AK Partililerin yüzde 90.4’ü Erdoğan’a onay verirken, en büyük ikinci seçmen grubu yüzde 36,3’le MHP’liler oldu. Erdoğan’a görev onayında en düşük destek ise HDP ve CHP seçmeninden geldi. İYİ Parti’de ise Erdoğan’a destek yüzde 9,7 olarak anket sonuçlarına yansıdı.

Tüm seçmenler baz alındığında, Erdoğan’a onay vermeyenlerin oranı yüzde 48,5 olarak kayda geçerken, yüzde 27,7 kararsız ya da cevap vermedi.

Öte yandan bir önceki yılın aynı ayında Erdoğan’a görev onayı verenlerin oranının yüzde 53.1 olması dikkat çekti. Cumhurbaşkanına görev onayı vermeyenlerin oranının da yüzde 38.2’den yaklaşık 10 puan arttığı belirtildi.

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler