Sosyal Medya

Siyaset ve kamu haberleri

FLAŞ, FLAŞ.. YSK Maltepe Kararını İptal Etti!

YSK, Maltepe ilçe seçim kurullarının tüm oy sayımlarının iptali yönündeki kararını kaldırdı. Kalan sandıkların sayımı devam edecek. Dün gece ilçe…

FLAŞ, FLAŞ.. YSK Maltepe Kararını İptal Etti!

YSK, Maltepe ilçe seçim kurullarının tüm oy sayımlarının iptali yönündeki kararını kaldırdı. Kalan sandıkların sayımı devam edecek.

Dün gece ilçe seçim kurulu Maltepe’de bazı sandıkların sayım sonuçlarını AKP ve MHP temsilcilerinin itirazı sonucu iptal etmiş; sandıkların yeniden ve üçüncü kez sayılmasını istemişti. Bunun üzerine CHP bu karara ititraz etmişti. CHP’nin itiraz dilekçesi, Maltepe İlçe Seçimi Kurulu aracılığıyla YSK Başkanlığına gönderildi. Dilekçede, ilçe seçim kurullarının, yeniden sayım yapılan terminallerdeki sayımları iptal etmesi, terminallerin kapatılması ve yenisinin kurulmaması kararının hukuken yanlış olduğu belirtilmişti.

İşte YSK CHP’nin bu başvurusunu kabul etti.

Maltepe sayımının bu durumda hızlı bitmesi İmamoğlu’nun mazbatasını alması yönündeki önemli bir engelin ortadan kalktığı yolunda yorumlara neden oluyor.

CHP’li isimler bu karardan duydukları memnniyeti sosyal medya paylaşımlarıyla duyurmaya başladı. CHP İstanbul Milletvekili ve 3. Bölge seçim koordinasyonundan görevli isim olan Özgür Karabat haberi aşağıdaki tweet ile duyurdu:

Dün akşam Halk TV’de Cüneyt Akman’ın Zamanın Ruhu programına katılan Yeniçağ Gazetesi Yazarı Murat Ağırel de gelişmeyi aşağıdaki tweeti ile duyurdu. Ağırel, CHP’nin başvurusu durumunda  Maltepe’de alınan yeniden sayım kararının YSK tarafından iptal edileceğini ve bunun sonucunda da Salı veya yakın bir tarihte kaçınılmaz olarak İmamoğlu’nun mazbatasını alacağını iddia etmişti.

 

İLGİLİ HABERMaltepe'de Oylar 3. Kez Sayılacak!Maltepe’de Oylar 3. Kez Sayılacak!

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler