Sosyal Medya

Siyaset ve kamu haberleri

Erdoğan İstanbul Seçimi Sonrası İlk Kez: İmamoğlu’nu Tebrik Ederim- S-400’ler Egemenlik Meselesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, kendileri için asıl önemli olanın, milli iradenin en sağlıklı, en güvenli, en şaibesiz şekilde tecelli etmesi olduğunu…

Erdoğan İstanbul Seçimi Sonrası İlk Kez: İmamoğlu’nu Tebrik Ederim- S-400’ler Egemenlik Meselesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, kendileri için asıl önemli olanın, milli iradenin en sağlıklı, en güvenli, en şaibesiz şekilde tecelli etmesi olduğunu belirterek, “Son seçim, kimin kazandığının ötesinde, milli iradenin tecellisiyle ilgili tereddütleri ortadan kaldırması bakımından başlı başına değerli, kıymetlidir.” dedi.

Erdoğan, “Bizim siyaset anlayışımızda millete küsmek, darılmak, hele hele milleti suçlamak asla ve asla yoktur.” ifadelerini kullandı. Erdoğan: “Milletimizin verdiği mesajları görmezden gelerek kulağımızın üzerine yatma niyetinde değiliz. Milletimizin sevgisine layık olmak için Allah ömür verdikçe çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Erdoğan şunları söyledi:

“Resmi olmayan sonuçlara göre İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nu bir kez daha tebrik ediyorum. İstanbul halkının kararı başımızın üzerinedir.

Yıldırım’a gayreti için teşekkür ediyorum.

Şimdi önümüzde Cumhurbaşkanlığı için 4, belediyeler için 5 yıllık kesintisiz icraat dönemi bulunuyor.

Son seçim, kimin kazandığının ötesinde, milli iradenin tecellisiyle ilgili tereddütleri ortadan kaldırması bakımından başlı başına değerli, kıymetlidir.

31 Mart seçimlerinin tartışmasız galibi Cumhur İttifakı’dır.

İstanbul ile ilgili yatırımlarımızı hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

 

S-400 TESLİMATI

Piyasaların merakla beklediği S-400 konusuna da değinen Erdoğan şunları söyledi:

“Kim ne yaparsa yapsın, milletimizle birlikte kararlıkla mücadele etmeye devam edeceğiz. Yarın G-20 Zirvesi için Japonya-Çin ziyaretimiz var. G-20’de ikili ilişkilerimizi konuşacağız. Bakanlarımızla birlikte orada bu gelişmeleri yoğun bir şekilde ele alacağız.

S- 400 meselesi egemenlik haklarımızla ilgilidir geri adım atmayacağız.

Sipariş ettiğimiz S-400 hava savunma sistemlerini inşallah önümüzdeki ay teslim almaya başlıyoruz.” diyen Erdoğan, “S- 400 meselesi, doğrudan egemenlik haklarımızla ilgilidir ve bundan geri adım atmayacağız.”

MUHALEFETE TEPKİ VE EKONOMİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonraki bölümünde muhalefete yüklenmeye başladı. Tam bu sırada yukarıdaki izleyiciler bölümünde bir grup sloganlar atmaya ve tekbir getirmeye başladı.

Daha sonra ise ekonomik konulara değinen Erdoğan Haziran ayında ekonomide önemli düzelmeler olduğunu söyledi. Cari açığın kapanmakta olduğunun altını çizen Erdoğan cari fazla verilebileceğini söyledi. Ekonomik güven endekslerinde de iyileşme olduğunu hatırlattı.

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler