Sosyal Medya

Piyasalar

Bahçeli’den Bomba Açıklama: 60 Gün Sonra Seçim Yenilenebilir

MHP lideri Devlet Bahçeli gündeme bomba gibi düşen bir açıklama yaptı. Bahçeli seçimlerin yenilenebileceğini söylemekle kalmadı. Yeni seçim için tarih de verdi.

Bahçeli’den Bomba Açıklama: 60 Gün Sonra Seçim Yenilenebilir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli, “Yeni seçim düşünülebilir. Demokratik yollar kullanılarak mevcut durumdan bir çıkış sağlanamazsa 60 gün içinde yeni bir bir seçime de gidilebilir. 60 gün sonra ilk pazar günü seçimler yapılabilir.” dedi.

Seçimi yenilemenin demokrasinin bir gereği olduğunu vurgulayan Bahçeli, toplumsal kargaşa yerine sandığa bir kez daha gidip Türkiye’yi huzurlu kılmanın daha akıllıca olduğunu ifade etti.

İMAMOĞLU: YAZIKTIR GÜNAHTIR

Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu ise Bahçeli’nin açıklamasına cevap olarak şunları söyledi:

“Bazı sözleri anlayamıyorum. O zaman biz her iki ayda bir seçim yapalım. Zaten alıştı millet, insanlar partizanlaştı, ekonomi yandı bitti kül oldu. Bıraksınlar da bu insanla yetelim. Yazıktır, günahtır. Demokrasinin gereği seçimi kaybedenin gelip seçimi kazananın elini sıkmasıdır.”

Bahçeli’nin gündem bomba gibi düşen açıklamalarının geniş hali ise şöyle:

Seçimlerden sonra her seçimde olduğu gibi sayım sırasındaki farklılıklara itirazlar yapılmaktadır. Bu demokratik bir haktır. Türkiye’yi normalleştirmekte yarar vardır. Bazı yerlerde mazbatalar alınmakla birlikte, özellikle sosyal hayatta önemli yeri olan İstanbul’da bir kargaşa yaşanmaktadır. 29 bin oy farkını değiştirebilecek itirazlarda bulunulmuştur. İtirazlar sonucu alınmalıdır. Karar ne ise YSK bunu vermelidir. Ama bütün bunlara rağmen, seçimin üzerindeki akılcı yaklaşımlar, kaosa yöneliyorsa ise bu hatalardan arınılmalıdır. 60 gün sonra yeni bir seçim düşünülebilir. Seçim yenileme demokrasinin bir gereğidir.O günden bu güne önemli değişiklikler gösterildi. Böyle bir sürecin içindeyken işi aceleye, seçim sonrasında mazbatayı kim alırsa alsın Türkiye’de İstanbul’u tartıştıracak bir duruma sürüklemek doğru değildir. Bütün bunlara rağmen ortada hâlâ seçimin üzerindeki akılcı yaklaşımlar Türkiye’yi karmaşaya doğru yöneliyor ise, Türkiye’yi huzursuzluklara itebilecek bu hatalardan kurtarmanın yolu demokrasi içinde aranmalıdır. Seçimler toplum vicdanında huzur bulmayacak şekildeyse yeni bir seçim düşünülebilir. Madem her türlü iddiasındaysanız seçimi yeniden yapabilecek iddiada da olabilirsiniz.

FOX TV’YE TEPKİ: TİLKİLİK YAPIYORSUNUZ

Fox TV muhabirinin “Seçim gecesi ‘1 oy bile seçim kazanmak için yeterli’ demiştiniz…” sözlerine üzerine ise Bahçeli, “Fox TV’ye vereceğim cevap şudur, süreç devam ediyor yorum yok” dedi.

Bahçeli, “AK Parti’nin talebi İstanbul’da seçimlerinin yenilenmesi. Sizin söylediğiniz bir erken genel seçim değil mi efendim?” şeklindeki soruya ise;

“Siz Fox olarak hiçbir şeyi doğru anlamıyorsunuz. Siz Fox olarak bir tilkilik yapıyorsunuz kendinize göre karıştırıyorsunuz ortalığı. Sizin sorunuza da cevap vermek istemiyorum. Usandırdınız artık tabi ki İstanbul’u kast ediyoruz.” diye cevap verdi.

MANSUR YAVAŞ’A: AKLANMADI, BENİM BAŞKANIM DEĞİL

Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olması hakkında konuşan Bahçeli, “Toplumsal vicdanda beraat etmemiştir. Benim Ankara’daki belediye başkanına yaklaşımım şudur; aklanmadan paklanmadan mazbatayı almış bir belediye başkanıdır. Ama benim belediye başkanım diyemem.” dedi.

İLGİLİ HABER'İstanbullu seçmeninin yüzde 61'i usulsüzlük olduğuna inanmıyor'‘İstanbullu seçmeninin yüzde 61’i usulsüzlük olduğuna inanmıyor’

İLGİLİ HABERErdoğan: İstanbul Seçimi Usulsüz, ABD'de Olsa Yenilenir!Erdoğan: İstanbul Seçimi Usulsüz, ABD’de Olsa Yenilenir!

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler