Sosyal Medya

Piyasalar

AKP’de Seçime İtiraz Çatlağı! İptal İçin Resmen Başvurdu mu Vurmadı mı?!

Bugün Cumhur ittifakının her iki kanadından da İstanbul seçiminin iptaline ilişkin hamleler yapıldı. AKP'nin YSK Temsilcisi resmen İstanbul seçiminin yenilenmesi yönünde YSK'ya başvuruda bulunduğunu duyurdu. Bu duyuru AKP Genel Başkan Yardımcısı tarafından yalanlandı. MHP Lideri Bahçeli ise seçimin yenilenmesini istemiş ve yeni seçim için tarih de vermişti.

AKP’de Seçime İtiraz Çatlağı!  İptal İçin Resmen Başvurdu mu Vurmadı mı?!

AKP, İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi için YSK’ya tam kanunsuzluk itirazı başvurusu yaptı. AKP YSK Temsilcisi Recep Özel, “AK Parti, Büyükçekmece başvurusu ve İstanbul’da tam kanunsuzluk başvurusunun birlikte görüşülmesini istedi” dedi.

Daha önce AK Parti Yönetimi olağanüstü itirazda bulunacaklarını bildirmişti. Bugün de AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz Sandık görevlilerinde usulsüzlükler yaşandığını ileri sürmüştü. Yavuz, “Sandık kurulu başkanlarına ilişkin YSK parti yetkililerine bilgi vermiyor, o listeleri gizli tutuyor. Bugün kimlerin görev yaptığı ortaya çıktı, bakıyoruz ki bu işte bir şey var” demişti.

Fakat  Recep Özel’in “başvurduk” haberini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz yalanladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı:

“İstanbul seçimlerinin yenilenmesi hususunda yapmayı düşündüğümüz başvuru, henüz gerçekleşmemiştir. ‘Başvuruda bulunuldu’ şeklindeki haberler doğru değildir, söz konusu bu olağanüstü itiraz yolunu önümüzdeki günlerde kullanmayı düşünüyoruz.”

Yavuz, Büyükçekmece’ye ilişkin olağanüstü itirazlarını bugün yapacaklarını dile getirmiş ve “İstanbul’da organizeli usulsüzlük yapıldı” iddiasında bulunmuştu.

 

Bugün ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de İstanbul seçiminin yenilenmesini istemiş ve bununla ilgili tarih de vermişti.

İLGİLİ HABERAKP'den İstanbul için seçim yenilensin başvurusu!AKP’den İstanbul için seçim yenilensin başvurusu!

İLGİLİ HABERBahçeli'den Bomba Açıklama: 60 Gün Sonra Seçim YenilenebilirBahçeli’den Bomba Açıklama: 60 Gün Sonra Seçim Yenilenebilir

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

  • Ali Tezel kıdem tazminatıyla ilgili tüm sorulara cevap verdi

      Kıdem tazminatını gerçeğini, Kıdem tazminatını hükümetin neden istediğini Ali Tezel  anlatıyor.   Ali Tezel Sosyal Güvenlik Müşaviri   Vergi…

  • Mueller Raporu’nun İlk Sonucu: Demokrat Başkan Adayı Warren, Trump’a “Soruşturma” Çağrısı Yaptı

    Demokrat Parti başkan aday adaylarının en güçlülerinden Elizabeth Warren, ilk kez ABD Kongre üyelerine Donald Trump'la ilgili Kongre soruşturması başlatılması için çağrı yaptı. Özel Yetkili Savcı Mueller tarafından yapılan soruşturma sonucu hazırlanan ve geçtiğimiz günlerde açıklanan rapor Trump için oldukça karmaşık bir durum ortaya çıkardı. Trump taraftarları bu raporu kendileri için zafer ilan ederken, rakip Demokrat Parti içinden Trump hakkında Kongre soruşturması açılması çağrıları artıyor. Warren'ın çağrısı rapordaki Trump'ın 10 kez adaleti engelleme girişiminde bulunduğu yönünde bulgulara dayanıyor.

  • Dokuz Günlük Ramazan Bayramı Tatili Turizme İlaç gibi Geldi

    Bu yıl Ramazan Bayramı tatilinin uzatılmasının hükümetçe her zamankindençok daha önce ilan edilmesi turizmcilerin yüzünü güldürdü. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, 9 güne çıkarılan Ramazan Bayramı tatilinde 2 milyon kişinin seyahat etmesinin ve 3 milyar liralık ekonomik hacim sağlanmasının beklendiğini bildirdi.

Benzer Haberler