Sosyal Medya

Piyasalar

AKP’de Seçime İtiraz Çatlağı! İptal İçin Resmen Başvurdu mu Vurmadı mı?!

Bugün Cumhur ittifakının her iki kanadından da İstanbul seçiminin iptaline ilişkin hamleler yapıldı. AKP'nin YSK Temsilcisi resmen İstanbul seçiminin yenilenmesi yönünde YSK'ya başvuruda bulunduğunu duyurdu. Bu duyuru AKP Genel Başkan Yardımcısı tarafından yalanlandı. MHP Lideri Bahçeli ise seçimin yenilenmesini istemiş ve yeni seçim için tarih de vermişti.

AKP’de Seçime İtiraz Çatlağı!  İptal İçin Resmen Başvurdu mu Vurmadı mı?!

AKP, İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi için YSK’ya tam kanunsuzluk itirazı başvurusu yaptı. AKP YSK Temsilcisi Recep Özel, “AK Parti, Büyükçekmece başvurusu ve İstanbul’da tam kanunsuzluk başvurusunun birlikte görüşülmesini istedi” dedi.

Daha önce AK Parti Yönetimi olağanüstü itirazda bulunacaklarını bildirmişti. Bugün de AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz Sandık görevlilerinde usulsüzlükler yaşandığını ileri sürmüştü. Yavuz, “Sandık kurulu başkanlarına ilişkin YSK parti yetkililerine bilgi vermiyor, o listeleri gizli tutuyor. Bugün kimlerin görev yaptığı ortaya çıktı, bakıyoruz ki bu işte bir şey var” demişti.

Fakat  Recep Özel’in “başvurduk” haberini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz yalanladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı:

“İstanbul seçimlerinin yenilenmesi hususunda yapmayı düşündüğümüz başvuru, henüz gerçekleşmemiştir. ‘Başvuruda bulunuldu’ şeklindeki haberler doğru değildir, söz konusu bu olağanüstü itiraz yolunu önümüzdeki günlerde kullanmayı düşünüyoruz.”

Yavuz, Büyükçekmece’ye ilişkin olağanüstü itirazlarını bugün yapacaklarını dile getirmiş ve “İstanbul’da organizeli usulsüzlük yapıldı” iddiasında bulunmuştu.

 

Bugün ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de İstanbul seçiminin yenilenmesini istemiş ve bununla ilgili tarih de vermişti.

İLGİLİ HABERAKP'den İstanbul için seçim yenilensin başvurusu!AKP’den İstanbul için seçim yenilensin başvurusu!

İLGİLİ HABERBahçeli'den Bomba Açıklama: 60 Gün Sonra Seçim YenilenebilirBahçeli’den Bomba Açıklama: 60 Gün Sonra Seçim Yenilenebilir

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler