Sosyal Medya

Siyaset ve kamu haberleri

ABD Başkonsolosluk Görevlisi Cantürk’ün Ev Hapsi Kaldırıldı

Bugün ABD tarafından G-20 zirvesinde yapılması beklenen ama kesin olmayan Erdoğan-Trump görüşmesi bir üst düzey görevli tarafından da teyid edildi. Böylece kesinleşen zirve görüşmesi öncesi Türk mahkemesinden anlamlı bir karar geldi. ‘Silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan ev hapsinde tutulan Başkonsolosluk görevlisi Nazmi Mete Cantürk'ün ev hapsi kararı kaldırıldı.

ABD Başkonsolosluk Görevlisi Cantürk’ün Ev Hapsi Kaldırıldı

ABD Başkonsolosluğunda güvenlik görevlisi olarak görev yapan ve ‘Silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan ev hapsinde tutulan Nazmi Mete Cantürk, eşi Sevim Cantürk ve kızı Kevser İrem Cantürk’ün yargılanmasına başlandı.

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmayı ABD İstanbul Başkonsolosu Jennifer L. Davis, ABD Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Jeffrey Hovenier ve konsolosluk yetkilileri takip etti.

Mahkeme, Nazmi Cantürk’ün ev hapsini kaldırıp, adli kontrol şartı yönünde karar verdi. Eşi Sevim Cantürk ile kızı Kevser İrem Cantürk’ün adli kontrol şartı kaldırıldı.

İLGİLİ HABERABD Resmen Açıkladı: Erdoğan ile Trump G-20 Zirvesi'nde görüşecekABD Resmen Açıkladı: Erdoğan ile Trump G-20 Zirvesi’nde görüşecek

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler