Sosyal Medya

Reel sektör

Tat unlu gıdadan çekildi

Reel sektörde daralma dönemi

Tat unlu gıdadan çekildi

Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz nedeniyle birçok şirket ve firma konkordato ilan etti, daralmaya gitti. Koç Grubu iştiraklerinden olan Tat Gıda ise, makarna ve unlu mamuller işkolundan çıkma kararı aldı.

 

Şirket bu işkolundaki mevcut markalarını ise 8 milyon TL artı KDV bedelle Durum Gıda’ya devredecek. Şirketten KAP’a yapılan açıklamada, makarna ve unlu mamuller iş kolunda faaliyet gösteren Pastavilla işletmesinde üretim faaliyetlerinin 02 Eylül itibarıyla, satış faaliyetlerinin ise marka devrinin tamamlanmasını takiben sonlandırılmasına karar verildiği belirtildi.

 

Açıklamada, “Bu iş kolunda şirketimizce sahip olunan Pastavilla, Kartal, Lunch & Dinner markalarının Rekabet Kurumu onayına tabi olmak üzere, şirketimiz ilişkili tarafları arasında yer almayan Durum Gıda’ya pazarlık usulü ile belirlenen toplam 8 milyon TL + KDV peşin bedel ile devredilmesine; gelecekte uygun koşulların oluşması halinde, fabrika arazisi, üretime yönelik malzeme ve ekipmanların satışına karar verilmiştir” denildi.

 

Açıklamada, satış gelirinin tamamının dönem karına yansıyacağı belirtildi.

 

Kaynak:  Milli Gazete

 

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler