Sosyal Medya

Reel sektör

Mert Yılmaz:  Konut sektöründe son durum

    Hafta içinde Nisan konut satış istatistikleri yayınlandı. Stratejist ve akademisyen Mert Yılmaz konut satışlarında kaydedilen sert gerilemeyi incelemeye…

 

 

Hafta içinde Nisan konut satış istatistikleri yayınlandı. Stratejist ve akademisyen Mert Yılmaz konut satışlarında kaydedilen sert gerilemeyi incelemeye aldı.

 

Yılmaz’a göre geleceğe yönelik belirsizlik ve alternatif varlıklarda gözlenen cazip getirilerin konut satışlarını nasıl olumsuz etkilediğini  anlattı.  Öte yanda, son günlerde sektörde bir hareket gözleniyor.

 

Tüm FÖŞ,  Cüneyt Akman ve ParaAnaliz burada

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

  • Ekonomiyi zortlatan kısır döngü

    Bu kısır döngü öyle bela bir salgındır ki, mali durumu zayıf olan perakendeci, toptancı ve üretici konkordato bile ilan eder. Tüm çevresine ve bankalara da yayar mikrobu.

  • Fed’den piyasaya sakinlemesi için 75 milyar dolar

    Refinitiv verilerine göre, repo olarak bilinen geri alım anlaşmalarıyla ABD Hazineleri karşılığında borçlanma maliyeti, Salı günü yüzde 10'a kadar yükseldi. Bu durum, federal fonların oranını hedef aralık yüzde 2 ila 2,25'in tavanı yüzde 2,25'e yükseltti.

  • ‘Susamam’a suç duyurusu

    Susamam şarkısında yer alan 18 rapçi hakkında savcılığa şikayette bulunulduğu öğrenildi. Sözcü’den Ümit Türk’ün haberine göre, Şanışer mahlaslı rapçi Sarp…

Benzer Haberler