Sosyal Medya

Reel sektör

Enerjiden bir   konkordato haberi daha

  Ankara 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’nden çıkan karara göre şirkete 3 aylık geçici mühlet verildi. Mahkeme kararına göre; şirketin konkordato…

Enerjiden bir   konkordato haberi daha

 

Ankara 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’nden çıkan karara göre şirkete 3 aylık geçici mühlet verildi. Mahkeme kararına göre; şirketin konkordato komiserliğini Elektrik-Elektronik Mühendisi Melike Özlem Bilgili, Hukukçu Av. Hüseyin Berkan Kırbaç ve Bağımsız Denetçi Ragıp Mümtaz Kutoğlu’yu atadı.

 

“BORÇLU OLDUĞUMUZ ŞİRKETLE YAPILANDIRMA KONUSUNDA ANLAŞAMADIK”

 

Konuyla ilgili Sözcü’ye açıklamalarda bulunan Yüksel Holding Yönetim Kurulu Başkanı Emin Sazak, “Bankalara herhangi bir borcumuz yok. Sadece borçlu olduğumuz şirket ile yapılandırma konusunda anlaşamadık. Bundan dolayı konkordato sürecine gittik. Tek bir alacaklımız yapılandırmayı kabul etmedi. Makul sürede borcumuzu kapatmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

ENKA 2 santralında üretimi durdurdu

 

Sakarya’da bulunan ENKA Enerji’ye ait Doğalgaz Çevrim Santrali’nde 12 Şubat itibariyle üretim durduruldu. Üretimin durduğunu Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildiren firma, yeniden üretimin başlaması halinde bilgilendirme yapılacağını belirtti.

 

Sakarya’nın merkez Adapazarı ilçesi Taşkısığı Mahallesi’nde bulunan ENKA Enerji’ye ait Adapazarı Doğalgaz Çevrim Santrali ve Gebze Doğalgaz Çevrim Santrali, EÜAŞ ile olan Elektrik Satış Sözleşmesi’nin bittiği gerekçesiyle durduruldu.

 

Ramiz Kaan Oktar’ın haberine göre, 14 Ocak’ta Sakarya’nın Erenler ilçesinden geçen BOTAŞ’a ait doğalgaz boru hattındaki patlamanın ardından üretimi minimuma indiren ve arızanın giderilmesi sonrasında yeniden üretime başlayan santrallerin Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) ile olan sözleşmesinin bittiği ve yenilenmediği gerekçesiyle durdurulduğu öğrenildi.

 

Enerji  tüketiminde daralma sürüyor

 

Enerji Günlüğü – Türkiye’de ocak ayında toplam elektrik tüketimi yüzde 2.2’lik gerilemeyle 25 milyar 367 milyon 732 bin kilovatsaat (kWh) oldu.

 

Türkiye’de bu yılın ilk ayında toplam elektrik tüketimi bir önceki yılın aynı dönemine göre geriledi. Enerji Günlüğü’nün derlediği verilere göre Türkiye’de Ocak ayında toplam 25 milyar 367 milyon 732 bin kWh elektrik tüketildi. Bu rakam, 2018 yılının Ocak ayına göre yüzde 2.24lik bir azalışa işaret ediyor. Türkiye 2018 Ocak ayında toplam 25 milyar 929 milyon 477 bin kWh, 2017 Ocak ayında ise 25 milyar 101 milyon 647 bin kWh elektrik tüketmişti. ​

 

 

Reel sektörü dinleyen ekonomi-finans websitesi ParaAnaliz’in haber analizleiren erişmek için bizi Facebook’ta takibe alın, Sayfamız BilgeEkonomist

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler