Sosyal Medya

Raporlar

Garanti Yatırım’ın önerdiği yeni hisse portföyü

Model Portföyümüz son güncellememizi yaptigimiz 10 Nisan tarihinden itibaren BIST-100 endeksinin %5.8 üstünde performans gösterdi. Bu raporumuzla SAHOL’u model portföyümüze…

Garanti Yatırım’ın önerdiği yeni hisse portföyü

Model Portföyümüz son güncellememizi yaptigimiz 10 Nisan tarihinden itibaren BIST-100 endeksinin %5.8 üstünde performans gösterdi. Bu raporumuzla SAHOL’u model portföyümüze eklerken, AKBNK ve TCELL’i çikariyoruz.

SAHOL: Sabanci Holding’in NAD iskontosu güncel verilere göre %44 seviyesinde olup, bu orta vadeli ortalama iskontosu olan %39’un üzerindedir. Sabanci Holding son 3 ayda endekse paralel performans gösterdi. Sabanci Holding’in özellikle enerji segmentinde son dönemde oldukça olumlu bir operasyonel karlilik performansi sergiledigini görüyoruz. Buna göre yilin ilk çeyreginde enerji segmentinin FVAOK marji %26 olurken bu oran geçtigimiz yil %17 seviyesindeydi. Son yapilan TEMSA satisini da Holding’in odaklanma stratejisi adina olumlu olarak degerlendiriyoruz.

Bu satisla birlikte 1.6mlr TL olan net nakit pozisyonunun 1.8mlr TL’ye çikmasini bekliyoruz.

 

AKBNK ve TCELL’i Model Portföy’de bulunma gün sürelerini doldurduklari için portföyümüzden çikariyoruz.

Hatirlatmak gerekirse, Model Portföyümüze dinamizm ve güncellik saglamak için bir hissenin azami bulunma süresini 150 gün olarak belirlemistik. Bu iki hissede bu sinira ulasmis bulunuyoruz.

Halihazirda 9 hisseden olusan Model Portföyümüzde 2 banka ve 7 banka-disi hisse bulunmaktadir. Model Portföyümüzdeki hisseler ve agirliklari: ANACM (12.0%), ARCLK (10.0%), CLEBI (11.0%), FROTO (10%), ISCTR (12.0%), KOZAL (11.0%), SAHOL (10%), THYAO (12.0%) ve YKBNK (12.0%).

 

Tercih ettigimiz hisseler:

ANACM: Artan ihracat gelirleri ve defansif is yapisi

ARCLK: Faaliyet kar marji iyilesmesinin devami beklentisi

CLEBI: Defansif is yapisi, büyüme potansiyeli

FROTO: Güçlü ihracat yapisi ve sürdürülebilir karlilik

ISCTR: Olumlu 2019 beklentileri, ucuz degerleme

KOZAL: Altin üretimindeki artis, daha güçlü altin fiyatlari, daha düsük nakit maliyetler ve zayif TL’nin destegi

SAHOL: Yüksek NAD iskontosu

THYAO: Güçlü talep görünümü

YKBNK: Olumlu marj beklentileri

 

 

 

 

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler