Sosyal Medya

Dünya Ekonomisi

Piyasaların Gidişatı Bugün Gelecek Dört Önemli Habere Bağlı

Bugün Türkiye piyasalar dört önemli gelişmeye göre seyir kaydedecek. Bu haberlerden ikisi dünya borsalarını da etkileyecek hâttâ şimdiden etkilemeye başlamış haberler. Diğer ikisi ise Türk piyasalarını belirleyecek. İşte o haber akışı...

Piyasaların Gidişatı Bugün Gelecek Dört Önemli Habere Bağlı

Bugün az sonra yeni TCMB Başkanı Murat Uysal’ın açıklamaları 10.30’da Ankara’da başlayacak. Bu yeni başkanın ilk kez basın karşısında performans sergileyeceği önemli toplantı olacak. TCMB’nin önümüzdeki aylarda yapacağı hamleler hakkında ipuçları verecek, finans camiasının yeni başkana not vermesini sağlayacak.

Ardından yine günün ilerleyen saatlerinde (TSİ 14.00) TCMB, Para Politikası Kurulu’nun toplantı özetini açıklayacak. 425 baz puanlık indirim zaten TCMB’nin ve hükümetin yönelişini gösterdi. Fakat yine de toplantı özetindeki cümleler bu faiz indiriminin önümüzdeki aylarda devam edip etmeyeceği veya ne şiddette edeceğine ilişkin yeni ipuçları verebilir.

Yine Uzak Asyadan Şanghay’dan gelecek ilk haberler önemli. Bütün dünya Çin-ABD görüşmelerinin uzun zamandan beri yapılan ilk önemli toplantısından ya bir açıklama ya da sızan bir kaç kulis peşinde. Muhtmelene toplantıya ait bazı kulisler çıkacak ve piyasaları etkileyecek.

İLGİLİ HABERTrump'ın Amacı Bağcı Dövmek mi? Beklenen Çin-ABD Görüşmeleri Sakandalla BaşladıTrump’ın Amacı Bağcı Dövmek mi? Beklenen Çin-ABD Görüşmeleri Sakandalla Başladı

Sonra Türkiye saati ile akşam saatlerince aylardır beklenen Fed’in faiz kararı gelecek. Fed acaba 25 baz puan mı faiz indirecek yoksa 50 baz puan mı? Yoksa (pek küçük bir ihtimal olmakla birlikte pas mı geçecek?

dünya piyasalarının bugüne ilşkin beklediği en önemli haber ise bu karar ve sakabindeki açıklamalar.

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler