Sosyal Medya

Piyasalar

Paskalya tatili nedeniyle piyasalar sakin yatırımcılar temkinli

Amerika ve Avrupa piyasaları başta olmak üzere önemli piyasaların büyük bölümü bugün Paskalya tatili nedeniyle kapalı. Haftanın son işlem gününde…

Paskalya tatili nedeniyle piyasalar sakin yatırımcılar temkinli

Amerika ve Avrupa piyasaları başta olmak üzere önemli piyasaların büyük bölümü bugün Paskalya tatili nedeniyle kapalı.

Haftanın son işlem gününde birçok finansal piyasa Paskalya tatili dolayısıyla kapalı. Para piyasaları açık kalmaya devam ediyor ancak işlem hacminin düşük kalması bekleniyor.

Bugün Hristiyan dünyasında “Kutsal Cuma”, pazar günü de “Paskalya” bayramı.

İşlem yapılmayacak başlıca borsalar şöyle; ABD, Fransa, Hong Kong, Hollanda, İngiltere, Yeni Zelanda, İtalya, Almanya, Güney Afrika, Hindistan.

Avrupa piyasaları Pazartesi günü de tatile devam edecekler.

Büyük piyasaların tatilde olması ile beraber Asya seansında işlem hacimlerinin düşük seyrettiği yatırımcıların sakin ancak temkinli oldukları görüldü.

ABD-Çin arasındaki ticaret görüşmelerinin Mayıs sonuna kadar devam edebileceğine yönelik haber akışlarının etkisiyle önceki günü düşüşle kapatan ABD endeksleri dünü yükselişle tamamladı.

Bu yükselişte iyi gelen şirket bilançoları ile beklentilerin üzerinde olumlu gelen perakende satışlar verileri ve Philedelphia İş Dünyası endeksinin etkisi görüldü.

Asya’da yatay hareketler

ABD piyasalarındaki pozitif kapanış sonrasında Asya piyasaları güne pozitif başladı. Günün devamında ise Nikkei ve Şangay endekslerinde yataya yakın seyirler görüldü.

Japonya’da Topix Endeksi Tokyo saatiyle 13:38’de yüzde 0.1 yükseldi. Kore’de Kospi Endeksi yüzde 0.3 arttı. Şanghay Bileşik Endeksi yüzde 0.1 düştü.

Pozitif gelen veriler sonrasında ABD’nin ilk çeyreğine ilişkin büyüme beklentilerinin de %2,9’a kadar çıktığını görüyoruz.

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler