Sosyal Medya

Piyasalar

FÖŞ video:  Para riskten kaçıyor

Eylül’de piyasalarımızı daha da zor günler bekliyor.  İdlip’te Rusya ile, ABD’yle güvenli bölge ihtilafları sıcak savaşa dönüşebilir.  Zaten çok riskli olarak algılanan Türkiye’nin CDS primleri yükselecek.

&t=4s

 

Eylül ayında Türkiye gibi riskli varlık piyasalarını çok zor bir sınav bekliyor. Para belirsizliği sevmez. Dünya genelinde, Trump’ın kaprisleri, Ticaret Savaşı, Brexit ve AB’nin bitmeyen politik çalkantısı, Arjantin ve Hong Kong’da   depremler parayı riskten soğuttu.  Dolar, tahviller ve altına talep fonların riskten kaçtığının önde gelene göstergeleri.  IIF’e göre Ağustos’un ilk yarısında Gelişmekte Olan Piyasalar’dan 14 milyar dolar kaçtı.  Türkiye’de ise son bir yılda 1.85 milyar dolar sıcak para kaçtı.

 

Eylül’de piyasalarımızı daha da zor günler bekliyor.  İdlip’te Rusya ile, ABD’yle güvenli bölge ihtilafları sıcak savaşa dönüşebilir.  Zaten çok riskli olarak algılanan Türkiye’nin CDS primleri yükselecek. Eğer TCMB faiz indirirse, döviz ve tahvil pazarında yeni şoklar güveni iyice sarsabilir.  Fed’in faiz indirimi ise yetersiz kalacak.

 

 

Patreon sayfası: https://www.patreon.com/atillayesilada

 

If you want to watch and listen to our videos in English, please click the link below:

https://www.youtube.com/channel/UCKpF

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler