Sosyal Medya

Döviz

FÖŞ 2019’da mali piyasaları anlattı

Mahalle baskısına dayanamayarak döviz, altın, mevduat, Borsa ve tahviller hakkındaki şahsi görüşlerimi bir videoda topladım.   Bunu kamuoyu baskısı altında…

FÖŞ 2019’da mali piyasaları anlattı

Mahalle baskısına dayanamayarak döviz, altın, mevduat, Borsa ve tahviller hakkındaki şahsi görüşlerimi bir videoda topladım.

 

Bunu kamuoyu baskısı altında ve protesto ederek yapıyorum, çünkü YouTube videolarıma gelen yorumların çoğu döviz ve Borsa soruyor.  Sessiz kalsam, kancıklıkla ve yanar-dönerlikle suçlanıyorum. Bu konularda size yol göstermek niyetinde değilim, çünkü ben de dahil, yorum yapan herkesin hata yapacağını çok iyi biliyorum.

Vatandaşlar kendi yatırım kararını almayı öğreninceye kadar başarı şansı sıfır bir çaba olan göya “yatırım tavsiyesi” verme durumuna düşürüldüğüm için büyk bir utanç içindeyim.

 

Yatırım tavsiyesi vermek isteseydim, fon yöneticisi olur, ya da bir bankanın Özel Bankacılık Birimi’nde çalışır, bu işten para kazanırdım. YouTube’da maksadım ekonomi ve finans konusunda kamuoyunu bilinçlendirmek ve okuryazarlık düzeyini yükseltmek.

Açıkçası, döviz, Borsa veya altın hakkında öngördüklerimin doğru veya yanlış çıkması beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Döviz kurunu bilen kahin değil, “bana ödemeler dengesini anlatan adam” olarak hatırlanmak isterim.

 

 

İşte,  gurur duydğum bir video:  Dünya ekonomisinde kriz çıkar mı?

 

İşte seyrederken hem keyif alıp hem öğrendiğim videolar:  Cüneyt Akman kanalı

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler