Sosyal Medya

Döviz

FÖŞ 2019’da mali piyasaları anlattı

Mahalle baskısına dayanamayarak döviz, altın, mevduat, Borsa ve tahviller hakkındaki şahsi görüşlerimi bir videoda topladım.   Bunu kamuoyu baskısı altında…

FÖŞ 2019’da mali piyasaları anlattı

Mahalle baskısına dayanamayarak döviz, altın, mevduat, Borsa ve tahviller hakkındaki şahsi görüşlerimi bir videoda topladım.

 

Bunu kamuoyu baskısı altında ve protesto ederek yapıyorum, çünkü YouTube videolarıma gelen yorumların çoğu döviz ve Borsa soruyor.  Sessiz kalsam, kancıklıkla ve yanar-dönerlikle suçlanıyorum. Bu konularda size yol göstermek niyetinde değilim, çünkü ben de dahil, yorum yapan herkesin hata yapacağını çok iyi biliyorum.

Vatandaşlar kendi yatırım kararını almayı öğreninceye kadar başarı şansı sıfır bir çaba olan göya “yatırım tavsiyesi” verme durumuna düşürüldüğüm için büyk bir utanç içindeyim.

 

Yatırım tavsiyesi vermek isteseydim, fon yöneticisi olur, ya da bir bankanın Özel Bankacılık Birimi’nde çalışır, bu işten para kazanırdım. YouTube’da maksadım ekonomi ve finans konusunda kamuoyunu bilinçlendirmek ve okuryazarlık düzeyini yükseltmek.

Açıkçası, döviz, Borsa veya altın hakkında öngördüklerimin doğru veya yanlış çıkması beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Döviz kurunu bilen kahin değil, “bana ödemeler dengesini anlatan adam” olarak hatırlanmak isterim.

 

 

İşte,  gurur duydğum bir video:  Dünya ekonomisinde kriz çıkar mı?

 

İşte seyrederken hem keyif alıp hem öğrendiğim videolar:  Cüneyt Akman kanalı

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

  • Dokuz Günlük Ramazan Bayramı Tatili Turizme İlaç gibi Geldi

    Bu yıl Ramazan Bayramı tatilinin uzatılmasının hükümetçe her zamankindençok daha önce ilan edilmesi turizmcilerin yüzünü güldürdü. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, 9 güne çıkarılan Ramazan Bayramı tatilinde 2 milyon kişinin seyahat etmesinin ve 3 milyar liralık ekonomik hacim sağlanmasının beklendiğini bildirdi.

  • Avrupa Parlamentosu Vize Ücretlerini Arttırdı, İş Dünyası Tepkili

    Önceki gün Avrupa Parlamentosu Türkiye'nin de dahil olduğu ülkeler için vize ücretini 60 eurodan 80 euroya çıkardı. Ayrıca vize şartlarında da bazı değişikliklere gitti. Türkiye'den bu yeni duruma ilk tepki İKV'den geldi.

  • Savunma Sanayi İhracatı 9 Milyar Dolara Yaklaştı

    Savunma sanayi son yıllarda en çok teşvik edilen sanayi kollarından biri. İhracatı da ithalatı da artarken sektörün hacmi ile beraber çalıştırdığı insan sayısı da hızla artıyor. Savunma sanayi ile ilgili son rakamlar SaSaD Genel Kurulu'nda açıklandı.

Benzer Haberler