Sosyal Medya

Piyasalar

BİST-100 nereye kadar gider?

Ziraat Yatırım:  103.2 bin direncine doğru….   Önümüzdeki hafta yapılacak ABD – Çin ticaret görüşmesi öncesinde belirsizlik ve küresel senkronize…

BİST-100 nereye kadar gider?

Ziraat Yatırım:  103.2 bin direncine doğru….

 

Önümüzdeki hafta yapılacak ABD – Çin ticaret görüşmesi öncesinde belirsizlik ve küresel senkronize yavaşlama endişelerine rağmen haftanın son işlem gününde risk iştahı pozitif seyrediyor. ABD vadeliler ve Asya’da alıcılı bir görüntü var. Her ne kadar ABD on yıllık tahvil faizinde gerileme gözlemlense de, risk barometresi için diğer önemli bir gösterge olan Japon Yen’indeki değer kaybı hisse piyasalarındaki olumlu görüntüyü destekliyor. Halihazırda Fed’le başlayan ve diğer majör merkez bankalarıyla devam eden piyasa dostu açıklamalar risk iştahını desteklemeye devam ederken, olumlu ortamlarda negatif haber akışları göz ardı edilebiliyor.

 

Dün de artıda kapatan ve yılbaşından bu yana emsallerinden %6 oranında pozitif ayrışan BIST100 endeksi de güne %0,4 civarında alıcılı bir görüntüyle başlayabilir ve güçlü görünen 103,2bin civarındaki direncini hedefleyebilir. Burası geçen yılki düşüşün %50 düzeltmesinin yanı sıra kanal üst bant direnci. Ayrıca bu seviye yaklaşık son altı aylık bant hareketinin üç standart sapma uzaklığına denk geliyor.

 

 

A1 Capital:  Küresel Piyasalar Karışık Kapanışlar Gerçekleştirirken Bist100’de Yükseliş Aralıksız Devam Ediyor

 

Borsa İstanbul önce 100.000 direncini geçti ve ardından 100.700 seviyesinde kısa bir duraksama yaşadı. Alımların genele yayıldığı endekste bankalar dinlenirken holdinglere gelen alımlarla yeniden başlayan yükseliş ardından gün sonunda %1,63 değer kazanımı ve 1.633 puanlık değer artışıyla BİST100 günü 101.774 puandan tamamladı. Dolar/TL’de ise 5,30 desteğinin kırılmasıyla birlikte hızlanan geri çekilme sonrası ikinci önemli destek olan 5,2620 seviyesine doğru geri çekilme yaşanırken endeks 31 Mayıs 2018 den bu yana en yüksek seviye olan 101.774 puana yükseldi ve kapanış bu en yüksek seviyeden gerçekleşti.

BİST100

Endekste 100.000 üzerinde yükseliş eğilimi devam ediyor. 101.700 üzerindeki kapanış ardından 102.500 ve 103.750 öne çıkan hedef değerler olurken geri çekilmelerde 100.000 önemli destek konumunda. ABD de hükümet hala kapalı ve Çin ile Ticaret görüşmelerinde kat edilecek çok yol var açıklamaları küresel piyasalarda endekslerin karışık seyrine neden olsa da TL varlık fiyatlamalarında ayrışma devam ediyor. TR 2 yıllık gösterge tahvil faizi %18 seviyesine gerilemenin ardından %18,20 seviyesinde dengelenirken Euro/TL ‘de 6 TL’nin altındaki seyrine 5,96 seviyesinde devam ediyor. Bugün içeride Kapasite Kullanım Oranı ve Almanya da İFO endeksleriyle birlikte ABD tarafında Dayanıklı Mal Siparişleri verilerini takip ediyoruz.

 

 

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

  • Dokuz Günlük Ramazan Bayramı Tatili Turizme İlaç gibi Geldi

    Bu yıl Ramazan Bayramı tatilinin uzatılmasının hükümetçe her zamankindençok daha önce ilan edilmesi turizmcilerin yüzünü güldürdü. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, 9 güne çıkarılan Ramazan Bayramı tatilinde 2 milyon kişinin seyahat etmesinin ve 3 milyar liralık ekonomik hacim sağlanmasının beklendiğini bildirdi.

  • Avrupa Parlamentosu Vize Ücretlerini Arttırdı, İş Dünyası Tepkili

    Önceki gün Avrupa Parlamentosu Türkiye'nin de dahil olduğu ülkeler için vize ücretini 60 eurodan 80 euroya çıkardı. Ayrıca vize şartlarında da bazı değişikliklere gitti. Türkiye'den bu yeni duruma ilk tepki İKV'den geldi.

  • Savunma Sanayi İhracatı 9 Milyar Dolara Yaklaştı

    Savunma sanayi son yıllarda en çok teşvik edilen sanayi kollarından biri. İhracatı da ithalatı da artarken sektörün hacmi ile beraber çalıştırdığı insan sayısı da hızla artıyor. Savunma sanayi ile ilgili son rakamlar SaSaD Genel Kurulu'nda açıklandı.

Benzer Haberler