Sosyal Medya

Güncel

YORUM:  Kim yalan söylüyor?

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Reform Paketi ve ABD’de yatırımcılar karşısında gösterdiği performans da siyaset mevzu oldu. Zaten…

YORUM:  Kim yalan söylüyor?

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Reform Paketi ve ABD’de yatırımcılar karşısında gösterdiği performans da siyaset mevzu oldu. Zaten bu ülkede siyaset haricinde siyaset mevzu olmayan ne kaldı ki? Tüm dünya basını Albayrak’ın anlatımlarının yabancı yatırımcılar tarafından benimsenmediği haberini verirken, SABAH bunları yeni bir algı operasyonu olarak niteledi.

Salı günü ise SABAH “Uluslararası medyadan Türk ekonomisine saldırı!” başlığıyla algı operasyonu iddiasını yinelerken, “Yaşanan süreç Türkiye ekonomisine karşı Ağustos ayında başlatılan sürece çok benziyor” ifadesini kullandı.

 

Bakan Albayrak ABD’den “Türkiye’ye yatırım yapmak için muhtemelen bundan daha iyi bir zaman olmamıştır. Önümüzdeki 4,5 yılda bir seçimin olmaması ve istekli bir ekonomik dönüşüm ajandasına bağlılığındaki güçlü hükümet kararlılığıyla, Türkiye yatırımcılar için her çeşit muhteşem olanaklar sunuyor” diye seslendi.

 

Öte yanda, S&P Global’in EMEA başanalisti Frank Gill, Türkiye’nin geçtiğimiz hafta açıkladığı ekonomik reform paketinin Türk hanehalkının ve yabancı yatırımcıların liraya güveni yeniden inşaa etmek için yeterli olmadığını söyledi.

 

 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global’in EMEA başanalisti Frank Gill, Türkiye’ni geçtiğimiz hafta açıkladığı ekonomik reform paketinin Türk hanehalkının ve yabancı yatırımcıların liraya güveni yeniden inşaa etmek için yeterli olmadığını söyledi.

 

Frank Gil yaptığı açıklamada, “Yabancı yatırımcılar ve Türk hanehalkı için en büyük soru, liranın hala yatırım yapılabilir bir para birimi olup olmadığı. Benim görüşüme göre reform paketi bu soruya yanıt vermedi” diye konuştu.

 

Dolar/TL ise güne 5.81’den başladı.

 

Kim yalan söylüyor?

 

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler