Sosyal Medya

Güncel

Senem Dündar haftanın piyasa gündemini yorumladı

ParaAnaliz YouTube kanalı geri döndü. Sevilen yüz Senem Dündar sizin için haftanın gündemini yorumladı

 

Uzun bir aradan sonra merhaba!

 

Yine haftalık veriler ve beklentilerle ilgili yurtdışı piyasalara dair yorumları paylaştığım bir video ile sizleyim…

 

Avrupa ve Asya’dan gelen haftanın ilk verileri ne anlatıyor?

Haftanın devamında beklediğimiz önemli başlıklar neler?

 

************************

 

 

Senem Dündar kimdir?

 

Bandırma doğumluyum. Orta okuldan sonra İzmir’e taşınmamız ile birlikte simite gevrek, ay çekirdeğine çiğdem diyecek kadar İzmirli oldum. Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi’nden mezun olup yarı İzmirli yarı Bandırmalı İstanbul’a taşındım.

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme-Ekonomi bölümlerinde çift anadal yaptım. Aynı zamanda okulun ayrı bir programını tamamlayarak London School of Economics’den de Economics and Management bölümünü bitirerek, çift diploma ile mezun oldum.

 

İlerleyen yıllarda Middlesex University’de MBA Finance programını tamamladım.

 

Mezun olur olmaz danışmanlık öncesi KPMG Türkiye’de kısa süreli bir denetim tecrübesi kazandıktan sonra, PricewaterHouse Coopers finansal danışmanlık bölümünde şirket satın alma birleşmeleriyle ilgili çalıştım. Dönemin önemli satın alma ve birleşme projelerinde yer aldım.

 

PwC’den sonra Citibank’ta bir süre çalıştıktan sonra Dubai serüvenim başladı.

 

Dubai’de hiç aklımda olmayan kamera önüne geçişimle bambaşka deneyimler kazanabilme fırsatına sahip oldum. BloombergHT’nin Dubai temsilcisi olarak yaklaşık 3.5 yıl haftaiçi hergün düzenli yayınlar yaptım. Bulunduğum coğrafya sebebiyle Asya, Ortadoğu piyasaları ve petrol konularına yoğunlaştım. Bu süre içerisinde bahsettiğim piyasalara yönelik yazılı basında yer alan analizler de yayınladım.

 

İki yıl önce ise Londra’ya taşındım. Yaklaşık bir yıl önce Atilla Yeşilada ile tanışıp Para Analiz editörü olarak yazılı yayın hayatıma devam etme kararı aldım. Ancak zaman içerisinde tekrar görsel basında da bir şey yapma isteği hissetmeye başlayınca ekip olarak Para Analiz youtube kanalından takip edebileceğiniz yayınları yapmaya karar verdik.

 

Bundan sonra yurtdışı piyasalara yönelik yayınlarla sizlerle olacağız. Yorumlarınızı ve izlemek istediğiniz konuları bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Takipte kalın, sevgiyle kalın…

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler