Sosyal Medya

Ekonomi

Reyhanlı’da Mühimmat Deposunda Patlamalar Panik Yarattı

Hayay'ın Reyhanlı ilçesinde gece ard arda duyulan patlama sesleri önce terör saldırısı zannedilerek paniğe neden oldu. Reyhanlı'da 2013'te 2 bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş 52 kişi hayatını kaybetmişti. Daha sonra 5 Temmuz'da yine bir otomobilde bomba infilak etmiş, otomobildeki 3 Suriyeli ölmüştü. Gece 03.00 sularında duyulan peş peşe infilak sesleri nedeniyle kimi evlerde yaşananlar evlerini terk etti. Fakat olayın bir depodaki patlama olduğu öğrenildikten sonra telaş yatıştı. Reyhanlı tam Suriye sınır noktasında bulunuyor ve eskiden Işid ile sair cihatçıların faaliyet gösterdiği iddialarına konu oluyordu.

Reyhanlı’da Mühimmat Deposunda Patlamalar Panik Yarattı

Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki askeri mühimmat deposunda patlama meydana geldi.

Patlama, saat 03.30 sıralarında Mustafa Kemal Mahallesi yakınlarında meydana geldi.

Depoya yakın 2 eve küçük çaplı şarapnel parçası düştü.

Alınan bilgiye göre, Reyhanlı Tayfur Sökmen Stadı yakınlarında bulunan askeri mühimmat deposunda, henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama oldu.

İlk belirlemelere göre, olayda ölen ya da yaralanan olmazken deponun bazı bölümlerinde yangın çıktığı görüldü.

İlçe merkezinin dışında yer alan patlamanın meydana geldiği bölgedeki bazı evler tedbir amaçlı boşaltıldı.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bölgede, zaman zaman patlama sesleri duyulmaya devam etti.

Bu arada, yaşanan patlamaların etkisiyle Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki bazı evlerin camları kırıldı, duvarlarında çatlaklar oluştu ve bazı evlerin duvarlarına şarapnel parçaları isabet etti.

Mahalle sakinlerinden Mustafa Tunç, gece evde uyudukları sırada büyük bir patlama sesi duyduklarını ve bunun üzerine dışarı çıktıklarını söyledi. Patlamaların askeri mühimmat deposundan geldiğini gördüklerini ifade eden Tunç, “Patlamanın ilk olarak ne olduğunu bilemedik. Dışarı çıktık, arka arkaya patlamalar oluyordu. Evimin camları kırıldı. Temennimiz cana gelmesin de mala gelsin. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Bir şarapnel parçası da evimin duvarına denk geldi.” diye konuştu.

Bir diğer mahalle sakini Özgür Yıldız da patlama seslerini duyduğunda hemen evini damına çıktığını ve sesin nereden geldiğini anlamaya çalıştığını belirtti. Askeri mühimmat deposunun alev aldığını gördüğünü aktaran Yıldız, mahalledekilerin evlerini boşaltmaya başladığını dile getirdi. Yıldız, patlamaların sabaha kadar durmadan devam ettiğine ve patlamalardan dolayı evlerine giremediklerine işaret etti.

Fatma Tunç ise patlamaların yaşanmaya başlamasıyla evde uyuyan çocuklarını alarak dışarı çıktığını anlattı. Tunç, geceyi yakınlarının yanında geçirdiğini ve sabah saatlerinde döndüğünde evlerinin camlarının kırıldığını ve duvarlarda çatlakların oluştuğunu gördüğünü kaydetti.

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler