Sosyal Medya

Güncel

Rekabet Kurulu Google’a Soruşturma Açtı

Rekabet Kurumu sitesinde yayınlanan duyuruda başvuru üzerine başlatılan önsoruşturmada Google'ın Türkiye'deki şirketi hakkında soruşturma açılmasına karar verildiği bildirildi.

Rekabet Kurulu Google’a Soruşturma Açtı

Rekabet Kurulunca, Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti, Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc. hakkında soruşturma açılması kararlaştırıldı.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Google’ın genel arama hizmetleri pazarındaki hakim durumunu kötüye kullanarak kendi yerel arama hizmetini rakiplerini dışlayacak şekilde öne çıkardığı iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak, 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti, Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc. hakkında soruşturma açılmasını kararlaştırdı.

İşte Rekabet Kurumu sitesinde yayınlanan o karar:

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler