Sosyal Medya

Güncel

Powell’in çekindiği Facebook Libra nedir?

Fed Başkanı Jerome Powell, Facebook'un Libra adıyla bir dijital para oluşturma planını, ortaya çıkar ciddi endişeler giderilene kadar askıya alması çağrısında bulundu. Peki Libra nedir, diğer kripto paralardan farkı ne ki, merkez bankaları hatta Fed ondan bu kadar çekiniyor? Aşağıda hem bu konuda daha önce Paraanaliz'in yazdığı habere, hem de Libra hakkında bir videoya erişeceksiniz.

&feature=youtu.be

 

 

Libra nedir? Gerçekten farkli mi?

Geçtigimiz günlerde facebook, yeni kripto para birimi Libra ile ilgili bilgileri kamuoyuna duyurdu. Her ne kadar “Facebook’un kripto parasi” hatta “Facebookcoin” olarak anilsa da Libra’nin arkasinda sadece Facebook degil, Mastercard, Visa, PayPal gibi birçok büyük sirketin dahil oldugu Libra Association var. Yapilan açiklamada Libra’nin degerinin korunacagi, volatiliteye izin verilmeyecegi belirtilmis ve her coinin tahvil ve mevduat olarak karsiligi olacagi belirtilmis. Bu, uluslararasi bir para politikasi uygulanacagi anlamina geliyor. Her ne kadar “Libra Blockchain” dense de arkasindaki teknoloji hala blockchain ve hala masrafsiz degil, coin madencilerinin “simdilik” olmadigi açiklanmis ve bu görevi kendileri üstlenmisler… Libra nedir? Gerçekten farkli mi? Detaylari videoda…

Youtube’da yayinlarina baslayan …… …… (Dengi Dengi) kanali; Kriptopara, Forex, ve diger yatirim araçlari ile ilgili temel bilgileri, popüler söylemlerden uzak bir sekilde sizlere sunmaya çalisiyor.

Paraanaliz’in merkez bankaları ve Libra tartışması hakkındaki yazısı ise:

İLGİLİ HABERLibra'dan Sonra Merkez Bankalarını Libra’dan Sonra Merkez Bankalarını “Stabil Coin” Korkusu Sarıyor

 

https://youtu.be/-InBJeqdAeQ

 

 

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler